Wpis z mikrobloga

#dzieci #bekazgrubasow

Opiekowałem się ostatnio kolegą syna (5 lvl).

Między innymi byliśmy w "restauracji" - tzn. takiej żarłodajni z jedzeniem na wagę.
Chłopaki dostali m. in. po porcji warzyw.

Uwierzycie, że pięciolatek pierwszy raz w życiu jadł zielony groszek, brokuły i fasolkę szparagową? Przy czym dwóch ostatnich nawet nie potrafił nazwać?

Za to zna na pamięć całe menu z McDonalds i KFC....
  • 89
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu generalnie prawda lezy po środku - nie jestem wege, ale przyznaję że przeciętny mięsożerca głównie spożywa polędwicę z chmielu i ma ubogi jadłospis. Mięso jest ok, ale warzywa i owoce muszą być jedzone codziennie. Większa podaż mięsa to dla sportowców, a nie januszy z brzuchami
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: mi niby nie smakuje a smakuje xD jest sporo dziwnych rzeczy które sa w smaku tak niedobre ze az dobre.
U mnie warzywa do obiadu lub na kanapkę zawsze były, ale z racji braku kasy rodzice raczej kupowali warzywa typu salata, kapusty, fasolki buraki itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@RandomowyMirek
Z tego czego nigdy u mnie na stole nie było a polubiłem bardzo polecam:
brukiew na surowo, świetna przekąska.
Dynię piżmową na surowo albo w kostkę/słupki i do piekarnika na pół godziny, albo ugotować z ziemniakami. Słodkie ziemniaki w słupki i do piekarnika jak frytki, tak samo pasternak.
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek mam 31 lat od niedawna uznałem że kotlet musi być zjedzony z surówką, na nawet czasem lepiej zjeść samą surówkę, co prawda po chwili znowu jestem głodny więc jem mięcho ale czuję się dobrze po tym. Ulańcem nie jestem, nie lubię się objadać więc też mi to pasuję takie żarcie warzyw
  • Odpowiedz
ale warzywa i owoce muszą być jedzone codziennie


@stulejka-z-przerzutami: a co takiego jest w owocach, że trzeba je jeść codziennie? Pytam jako osoba, która mięsa nie je od lat, więc bez odnoszenia się do Grażyn żyjących tylko kiełbasą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jem, bo niektóre lubię i odrzucając już bym odrzuciła kolejną grupę pokarmową, ale dla mnie to bardziej jak słodka przekąska niż coś bez czego nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Cebulakx
"czarny scenariusz - rodzice zapomnieli wspomnieć o tym że miał on robione testy alergiczne i ma uczulenie na groszek, dlatego go nigdy nie jadł i go nie zna"

No tak, bo jak dziecko by miało alergię to byś go nie nauczył i nie pokazał mu na co
()
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: uwierzę, bo pierwszy raz brokuły zjadłem w wieku 22 lat. I? Kukurydzy do tej pory nie jadłem (chyba że niechcący jakieś ziarna w czymś) i mam przez nią odruch wymiotny. Nigdy nie jadłem też buraków i rzodkiewki, mimo że ta rosła w ogrodzie.
  • Odpowiedz