Wpis z mikrobloga

Sprawdźmy ilu mamy tutaj ludzi wrażliwych, rozdartych przez moralność, niepewnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy gdybyście mieli supermoc w stylu "rękawicy Thanosa" albo "notatnika śmierci" - użylibyście go do rozwiązania problemów? Zakładamy, że konsekwencje was mogą kiedyś spotkać (choć nie muszą, albo nie od razu).

Co mam na myśli - poświęcenie życia ludzkiego w dowolnej ilości bez wyrzutów sumienia dla osiągnięcia ważnego (z waszego punktu widzenia) celu "ogólnego" (nie celu osobistego jak zemsta na osobie X, chodzi o problem w skali państwa lub świata).

tagi dla zasięgu #film #filozofia #marvel #avengers #pytanie #ankieta #rozwiazywanieproblemow #kiciochpyta #oswiadczenie #ciekawostki

Używacie supermocy?

  • Tak 81.3% (87)
  • Nie 18.7% (20)

Oddanych głosów: 107

  • 28
@FLAC: Używałbym jedynie dla własnych zysków. Co mnie obchodzi jakiś świat. Chyba że by płacili grubo to wtedy tak. Na pewno bym ot tak z dupy nie zaczął ratować świata jak to mają w zwyczaju w filmach superbohaterskich
@maur: rękawica właściwie dawała nieograniczoną moc - mogłeś sobie zażyczyć że dana grupa osób znika - pstryk - znikają, władza nad czasem, energią itd
@drzuo: najprostszy scenariusz który mi przychodzi do głowy:

mordujesz ludzi w celu osiągnięcia celu X - np pozbycia się broni jądrowej przez USA. Mordujesz istotnego człowieka nr 1 np prezydenta, sekretarza etc, ginie a przy jego ciele znajduje się notatka: pozbądźcie się broni albo za 48 godzin zginie następna osoba. I taki łańcuszek do czasu aż albo wszyscy w USA zginą, albo pozbędą się broni. Sprawdzenie, czy nieuchronność śmierci ludzi z
@ManiacTeam: no właśnie, co by u ciebie wygrało, moralność czy pewność o słuszności własnego osądu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a być może własna moralność by zagórowała nad cudzą moralnością
@drzuo: podałem tylko przykład, jak można użyć notatnika śmierci. Mając rękawicę byś tylko pstryknął i broń znika (bez mordowania kogokolwiek), mając notatnik dochodzi element wymuszenia decyzji na osobach które mają taką moc aby broń zlikwidować - za pomocą mordowania/zabijania.