Wpis z mikrobloga

Trójka przedstawicieli Sinornithoides youngi w różnych pozach. Grafika z bloga Marka Wittona, polecam.

Sinornitoidy były niewielkimi teropodami (wiecie, te mięsożerne, jak t-rex, tylko nie aż tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), wyróżniające się tym, że znaleziono nieomal kompletny szkielet (a to jest niezły fuks w paleontologii). Miał jakiś metr długości i polował na drobnicę - ssaki, jaszczurki czy nawet owady.

Poza tym był słodziak ()

#paleoart #paleontologia #paleontologiaboners #paleo #dinozaury #zwierzaczki
Tiszka - Trójka przedstawicieli Sinornithoides youngi w różnych pozach. Grafika z blo...

źródło: comment_TTLkiNJk6J2ALaLm7mofXtpvU8LDSDvx.jpg

Pobierz
  • 6
teropodów (dwunogich dinozaórów mięsożernych, w skrócie


@Tiszka: wiem wiem, jestem od teorii ewolucji i trochę coś kojarzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten obraz to było takie studium ewentualnych pozycji wypoczynkowych teropodów. [...] Paleontolodzy o tym całkiem serio dyskutują.


Czasem się zastanawiam czy to (i nie tylko to) jest wartościową wiedzą. Wtedy sobie tłumaczę, że gwiazd i planet we wszechświecie jest ileś tam, a na nich tylko jedna
na nich tylko jedna inteligentna cywilizacja


@Walther00: Odważne stwierdzenie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czasem się zastanawiam czy to (i nie tylko to) jest wartościową wiedzą. (...) nawet jeśli jest tak niepotrzebna społecznie jak to


@Walther00: Będzie tu tylko moje zdanie, bo kompetencje mam tu bliskie zeru ;) W kryterium przydatności społecznej to wiadomo, że dinozaurze stopy<górnictwo kosmiczne<lek na raka.

Takie wartościowanie wiedzy sprawia, że zawsze znajdzie
@Prekambr @Walther00 W sumi z tą wiedzą to zależy. Paleontolodzy "robią dinozaury:, ale też np. badają dogłębnie ewolucję, układ kostny i mięśniowy itp. Ta wiedze wykorzystywana jest np. w hodowli kurczaków (jak zrobić najlepsze mieso na najmniejszej powierzchni) czy robotyce (jak rzeczy chodzą). Więc no :)
@Tiszka myślimy jak dinozaury odpoczywały żeby mieć lepsze nugetsy? takie troche IksDe.
Moim zdaniem zdobywanie wiedzy jest wartością samą w sobie i nie trzeba tego jakoś dodatkowo tłumaczyć. Gdyby nie ciekawość świata, dalej jako gatunek byśmy siedzieli na drzewie. Tacy poprostu jesteśmy.