Wpis z mikrobloga

Motomirki i Mirabelki, chciałbym kupić jakiś dobry interkom do kasku. Zależy mi na dobrej jakości, szybkim parowaniu się z tel/navi, możliwie dobrej jakości odtwarzanej muzyki. Myślałem nad jakimś interkomem firmy Sena. Mało mam znajomych posiadających interkomy, więc przykładowo funkcja "konferencji", rozmowy w tym samym czasie z wieloma użytkownikami nie jest niezbędna. Oczywiście może kiedyś się przydać, ale nie musi np obsługiwać 8 rozmówców jednocześnie. Mogą być interkomy innych producentów. Cena najwyżej do 1k PLN.
#motocykle #motomirko #turystykamotocyklowa #turystyka #motoryzacja #komunikacja #radiotechnika #interkom
  • 10
@ciuplowski: Nie miałem też żadnych poza Scala Rider Freecom 4+.

Nie mogę ocenić biorąc pod uwagę inne, ale z raz sparowanym telefonem paruje się od razu, z innymi użytkownikami jednym przyciskiem. Jakość muzyki też na plus (nie wiem czy mój model nie ma słuchawek JBL, nie pamiętam już), przy dużych prędkościach podgłaśnia dźwięk, przez co cały czas słyszę. Wiatr nie przeszkadza i mogę swobodnie rozmawiać tak do 120-140 km/h.

Ma jeszcze
@acdart: Sprawdzę jak to wygląda, dziękuję. Orientujesz się może, czy może parować się z interkomami innych producentów? Jestem w tej dziedzinie kompletnie zielony, czytałem że zdarza się tak, że interkomy niektórych producentów nie współpracują z innymi.
@ciuplowski: totalnie nie, jestem chyba jeszcze bardziej zielony niż ty. Mam go od 2 miesięcy. Na pewno da się parować z interkomami innych firm, bo jest w instrukcji opisane jak to zrobić, ale totalnie nie mam pojęcia, na jakich zasadach to działa i z jakimi markami.

Ja miałem o tyle szczęście, że namówiłem 2 inne osoby do kupna i kupiliśmy ten sam model, dlatego nie miałem okazji parować się z kimś
@acdart: Dzięki za informację. Poczytam, może uda mi się ustalić coś więcej. Ogolnie internet nie jest zbyt bogaty w opinie o tego typu sprzęcie, mało jakichś testów czy porównań. W dodatku tak prosta technologia, jest dość wysoko wyceniona.
@ciuplowski: Ja używałem seny 5, 10 i teraz 20s. Parowanie z telefonem trwa kilka sekund, przytrzymujesz jeden przycisk i potwierdzasz na telefonie. Parowanie z innymi senami działa bardzo dobrze, używam 20s bo jest konferencja do 8 osób jednym przyciskiem i działa. 5 i 10 to max 4 osoby i do tego jest trochę zabawy z odpowiednią kolejnością połączenia. Z innymi interkomami się łączy, ale jakość przeważnie jest gorsza bo wtedy idzie
@Huberto606: Dziękuję za odpowiedź. Czy te modele Sena, poza funkcją konferencji, różnią się jeszcze czymś istotnym? Jakość dźwięku, zasięg (w realnych warunkach), jakieś inne istotne funkcje? Czy miałeś z produktami tego producenta jakieś problemy? Zastanawiam się czy np. kupić zestaw na dwa kaski do około 1000 zł np SMH5, czy lepiej kupić jeden za około 700-1000 zł, a dla plecaka coś bardziej podstawowego?
@ciuplowski 20s w teorii ma prawie 2km zasięgu, w praktyce ok kilometra poza miastem i około 400m w mieście. 10 ma podobne słuchawki jak 20, więc jakość jest lepsza, 5 to model podstawowy. IMO 10 to lepszy wybór. Szukaj używanych, czasami można trafić na dobrą cenę.
@ciuplowski: na marginesie, chińskie interkomy są ok dla samotników, np. EJEAS V6 Pro, 140 zł, luczyn testował podobny o identycznym wyglądzie, zasięg ładny miał na prostej. Co do jakości rozmów telefonicznych podczas jazdy z prędkością 100 km/h, to słychać elegancko osobę na moto (nie słychać wiatru) jak i osoba na moto dobrze słyszy np. kierowcę w aucie. Interkom sam po 5 sec odbiera telefony. Przy 100 km/h głośność jest fajna, a