Wpis z mikrobloga

#got w scenie w bibliotece dowiedzieliśmy się że nieumarli mają tak w--------e zmysły że potrafią usłyszeć jak krew kapie na podłogę, jednocześnie nie przeszkadza to Aryi przekraść się przez całe winterfell z------e wightami, przekraść się między paroma white walkerami I zaskoczyć samego nocnego króla XDDDD nie chodzi o realizm a to co jakiś student napisał w scenariuszu za 100$ no ale fajne smoki się biły dużo epickich scen mmm 10/10 nie podoba się to nie oglądaj

MOŻE to ja jestem dziwny że pierwsze sezony gry o tron przyzwyczaiły mnie do w miarę inteligentnego scenariusza gdzie decyzje bohaterów miały konsekwencje, a nie jednego wielkiego fan service jakim jest ten sezon
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmksa: Ktoś to już gdzieś tu napisał - czy tutaj właśnie nie chodziło o to, żeby pokazać że Arya sama w sobie potrafi się poruszać niezauważona zupełnie i jedyny hałas jaki wydaje to taki, który nie jest zależy od niej (tutaj kąpanie krwi)? Podobnie się zreszta do Jona zakradła w pierwszym odcinku.

Ja nie twierdzę, że to w serialu nie było przegięciem; zgadzam się jednak trochę z tą obserwacją wyżej.
  • Odpowiedz
@Kinja: w takim wypadku czekam aż w następnym odcinku Arya zabije Cersei i zakończy wojne, w końcu potrafi się poruszać na invisible mode i może zakładać maski innych ludzi, jakie są przeciwwskazania?
  • Odpowiedz
@zmksa: bo Arya numiala się poruszać absultnie bezszelestnie w Braavos, było to akcentowane wielokrotnie choćby w momencie spotkania Aryi z Jonem w Bożym Gaju gdzie Jon zupełnie jej nie słyszał a podeszła bardzo blisko, ma podkrecone statystyki jeśli chodzi generalnie o poruszanie się jest wukrwiscie szybka więc no skoczyła z d--y tu się zgodzę ale skoro osiągnęła najwyższy level jako assasin to jakby nie wydaje się to aż takie strasznie
  • Odpowiedz
  • 5
@Lezhrass
@Kinja ekhem. To skoro wracamy tak daleko do seriali, to prosze sprawdzic 2 i 3 sezon(i późniejsze) gdzie jest mowione, że nieumarli WYCZUWALI ŻYCIE. Więc skradanie się nie powinno tutaj nic a nic pomóc. Jak dla mnie Martin tak skonstruowal Arye, aby ona miala zabijać ludzi, a nie nieumarlych podczas gdy obecni scenarzyści całkowicie się gubią w tym wszystkim i są niekpnsekwentni :)
  • Odpowiedz
@zmksa Arya majac swiadomosc ze zamwk jest stracony i tak na prawde juz dostali po p-----e, poszla do swietego gaju wiedzac ze tam pojdzie NK, do Branna. Wiec ten jej atak mozna rozpatrywac nie jako przekradanie sie i teleportacje na plecy NK, tylko jako zasadzke, ona juz tam na nich czekala.
Nie mam nic przeciwko temu ze to Arya z------a NK, juz jak cwiczyla sie w Bravos na zabojce bylo wiadomo
  • Odpowiedz
@zmksa: cały plot aryi polega na tym że jest j-----m assasynem, prawdopodobnie najlepszym na świecie a ty się dziwisz ze cicho się porusza XD jak w------a cała rodzinę freyow też tak się w-------ś?

Od 1 sezonu twórcy (w tym Martin) sugerowali, że to Arya zabije nk więc to nie tak ze sami sobie wymyślili i odeszli od książek. Może po prostu fabuła jest dużo prostsza niż się wydawało wszystkim twórcom
  • Odpowiedz
@Shamalamamayman: może faktycznie mam po prostu ból d--y o to kiedyś w miarę mądra fabuła poszła w kierunku Avengers Westeros Edition, Arya może teraz po prostu pozbyć się każdego "złego" i wszyscy żyją długo i szczęśliwie
  • Odpowiedz
@Lezhrass rozumiem jak by się do kogoś zakradła bezszelestnie na plecy ale oni byli otoczeni przez white walkerow więc nie da się tego logicznie wytłumaczyć
  • Odpowiedz
nieumarli WYCZUWALI ŻYCIE


@Dariel: Nie pamietam jak to dokładnie było, bo nie odświeżałam całości przed premierą 8 sezonu; ale nawet jeżeli tak było, to jak widać nie w tym odcinku (patrz Arya w bibliotece). ¯_(ツ)_/¯

Poza tym ja wole wierzyć, że ona już czekała tam z zasadzką; a nie że na samym końcu sobie tak o podbiegła do NK.
  • Odpowiedz
  • 3
@Kinja watpie, bylo nawet pokazane symboliczne jak biegnie i poruszaja się włosy jednego z białych wędrowców.
No i nawet w spowolnieniu to ona musiala wyskoczyc na wysokość ze 3 metrów, bo nie miala się gdzie odbić. Jak dla mnie ten odcinek jest strasznym rozczarowaniem (przez to pewnie mnie tak d--a boli xd), który rzutuje na całość. O ile pierwsze sezony byly zajebiste, tak im dalej w las tym więcej glupot. Myslalem,
  • Odpowiedz
@Dariel: Dlatego ten sezon trzeba oglądać serduszkiem a nie mózgiem. XD

Rozumiem o co Ci chodzi i nawet się z tym po części zgadzam. Pewnie jakby stało się coś, co by mi się zupełnie nie podobało byłabym tak samo wkurzona; a tak jestem tylko lekko rozczarowana, ale ogólnie odczucie mam pozytywne bardziej niż negatywne. xd
  • Odpowiedz
Arya mogła 1. Zostać zrzucona przez Sroki Brana, 2. Wykorzystać magię swojego boga do Invisible mode, tak samo jak wykorzystuje magię do zmiany twarzy. Zostawmy sobie trochę niepewności do publikacji książki
  • Odpowiedz