Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie.

Czy według Was istnieje silna korelacja pomiędzy byciem atrakcyjnym, a ilością partnerów seksualnych?

Chodzi mi dokładnie o to czy (generalizując), według Was, osoby bardziej atrakcyjne mają dużo więcej kontaktów seksualnych od tych mniej urodziwych? Jak to wygląda patrząc na Waszych znajomych, na Was samych?

Rozdzielam odpowiedzi na płcie po to aby kobiety odpowiadały za swoje spostrzeżenia względem innych kobiet (siebie samych również, ale i koleżanek czy przyjaciółek), a mężczyźni względem innych mężczyzn.

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #seks

Jak wyżej

  • Tak - jestem kobietą 13.4% (9)
  • Nie - jestem kobietą 9.0% (6)
  • Tak - jestem mężczyzną 67.2% (45)
  • Nie - jestem męzczyzną 10.4% (7)

Oddanych głosów: 67

  • 14
@ZaQ_1: jak byś obstawiał? Wzgledem znajomych, rodziny, przyjaciół, czy widzisz jakąś zależność u którejś z płci? A może w obu?

@wellfcuk: tzn? Chodzi Ci o to, że bez względu na urodę na seks u kobiet wpływają najbardziej emocje? Tylko, ze wiesz do seksu potrzeba dwoje ludzi. Atrakcyjne kobiety teoretycznie mają więcej okazji, czy Twoim zdaniem częściej też korzystają z nich?
@lezkaniebieska w moim otoczeniu znajomi z ładnym ryjem i względnie zadbanym ciałem są bardziej aktywni seksualnie niż ulańce albo z brzydkim ryjem. Nie każdy przystojniak zmienia kobiety co chwile, ale raczej nie mają przerw na bycie singlem dłuższych niż jakieś 2-3tyg. Kiedy brzydale są sami po kilka lat a nawet po 10+, więc jest dość silna korelacja
@lezkaniebieska:
Zaznaczam, że to są moje przemyślenia nie poparte żadnymi statystykami czy publikacjami naukowymi.

W przypadku heteroseksualnych mężczyzn seks głównie służy przyjemności, w przypadku kobiet są też inne rzeczy. Atrakcyjność fizyczna może być czynnikiem, który będzie blokował mężczyźnie możliwości posiadania dużej (czy takiej jakby oczekiwał) ilości partnerek. Ale jednak nie każdemu mężczyźnie aż tak bardzo zależy, żeby uprawiać dużo seksu z jak największą ilością kobiet, są różne charaktery, temperamenty i zasady
@lestear: ok, rozumiem, czyli u mężczyzn uwazasz zdecydowanie atrakcyjność równa się częstsze kontakty seksualne, a co sądzisz o kobietach? Czy atrakcyjne kobiety w Twoim otoczeniu (o ile masz jakąś wiedzę na takie intymne tematy), mają również więcej partnerów seksualnych czy nie?

@r4do5 dobrze, że się żadnym badaniem nie podpierasz, bo nie o to tu chodzi. Ciekawie napisane, więc zapytam przy okazji o coś jeszcze.
Czy Twoim zdaniem nie tworzy się taka
@lezkaniebieska problemem w Twoich pytaniach będzie zebranie odpowiedniej próby do badania. Nie lubię generalizować za bardzo i zawsze znalazłbym przykłady na + i - Uważam, że statystycznie uroda ma wpływ na ilość partnerów seksualnych, ale nie jest to jednoznaczne, że każda atrakcyjna osoba prowadzi rozwiązłe życie.
I jeszcze jedno:

W przypadku heteroseksualnych mężczyzn seks głównie służy przyjemności, w przypadku kobiet są też inne rzeczy.


a właściwie dwie rzeczy:
1.u kobiet nie służy głownie przyjemności? Może to zakłamywanie rzeczywistości i kobiety tak samo jednak chcą przyjemności jak mężczyźni?
2. jeśli jednak są inne rzeczy, to jakie?

@r4do5:
@lezkaniebieska: U kobiet pewnie też głównie przyjemności ale przypuszczam, że dużo więcej jest tych pozostałych przypadków. Jakie to są przypadki to możesz sama się zastanowić, zresztą jeden przykład podałem: poprawa samooceny, dowartościowanie się.
@lezkaniebieska problemem w Twoich pytaniach będzie zebranie odpowiedniej próby do badania. Nie lubię generalizować za bardzo i zawsze znalazłbym przykłady na + i - Uważam, że statystycznie uroda ma wpływ na ilość partnerów seksualnych, ale nie jest to jednoznaczne, że każda atrakcyjna osoba prowadzi rozwiązłe życie.


@lestear: rozumiem. Zdaję sobie sprawę, że każdy człowiek inny i że generalizowanie może działać krzywdząco (schematy, aj te schematy ;)), ale czasami nie da się
@lezkaniebieska: generalnie całkiem dobrze ujęły to osoby piszące pode mną. Dla niektórych kobiet seks jest czymś emocjonalnym, intymnym, wydaje mi się że "przeżywają" to bardziej niż mężczyźni. I generalnie też mam takie wrażenie, że przeciętna kobieta ma większe szanse na bogate życie erotyczne niż przeciętny mężczyzna. A czy jest zależność? Jeżeli chodzi o moje otoczenie to nie zauważyłam czegoś takiego, ale mam raczej wąskie grono znajomych i w większości są w