Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Olenek: ludzie studia kończą żeby to ogarniać a Ty byś chciał, żeby ktoś w kilku zdaniach Ci to wyjaśnił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli chodzi o podcisnienie to przeczytaj na jakiej zasadzie działa zwezka venturi tak na początek :)
@xXx_perun_xXx: Ja to doskonale wiem, mi chodzi tylko o to na jakiej zasadzie zwężają średnice rur. Wydaje mi się, że chodzi o stałą prędkość przepływu i podciśnienie panujące w całej rurze wentylacyjnej. Są kalkulatory do obliczania średnic, ale nigdzie nie moge znaleźć powiązania pomiędzy długością rury a jej średnicą.
To fakt kończą studia, ale tam mają mase też innych potrzebnych lub niepotrzebnych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Olenek: Nie wiem czy o to Ci chodzi ale średnice dobiera się od przepływu (strumienia objętości) i założonej prędkości, załóżmy że do nawiewnika ma iść konkretny przepływ w m3/h i prędkość powinna być ok 3 m/s i sprawdza się na kalkulatorach/nomogramach/liczy się jaka powinna być średnica, jak idziesz instalacją dalej i mijasz trójnik, to ilość powietrza się zmienia więc średnica też. Stąd zwężenia.. Chyba że może chodzi Ci o zakończenia instalacji