Wpis z mikrobloga

@NowyJa: Nie pracowałem, ale znam kogoś kto pracował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo ciężka i wyczerpująca fizycznie praca. Nawet powiedziałbym że jedna z najcięższych jakie istnieją. Cały dzień wciągasz i nosisz metalowe belki. Jak jesteś silny i lubisz ciężką pracę, a przy tym dobrze płacą to dlaczego nie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NowyJa: @ranestwen: automatyka to cała szeroka branża, w końcu ktoś musi to zamontować, ktoś musi to podłączyć, ktoś musi zaprogramować, ktoś musi serwisować :) automatyka to nie tylko robot składający części samochodowe. W moim przypadku automatyka to automatyczne zawory regulacyjne, odcinające itp. szafy pełne kabli, przetworników, bezpieczników, barier itp. Trasy kablowe, temperatury, przetworniki, silowniki, pneumatyka, spawanie, cięcie, giecie, slusarka, i tak dalej i tak dalej :)

Ja pracuję na elektrociepłowni
@NowyJa stolarstwo mniej monotonne? XD robiłem 2 lata na stolarni/tapicer robisz prawie to samo cały dzień. Monter rusztowań za taką cenę bierz śmiało choćby na miesiąc i będziesz wiedział. Bo teraz to tylko gdybanie.
@NowyJa
Robię w temacie ponad 12 lat. Praca nie jest taka ciężką jak się może niektórym wydawać. Dobrze płatna w porównaniu do innych zawodów w budowlance i sprawia dużo radości i satysfakcji. Co do bezpieczeństwa to wg statystyk upadki z wysokości są najczęstszym powodem zgonów na budowie ale to nie monterzy zazwyczaj spadają tylko inni. Kwestia przyzwyczajenia do wysokości i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Polecam.
@NowyJa
W UK u mnie płacą dla pomocnika £110, part 1 -£140, part 2 £160-£180, advanced £180-£200 na dzień. Od 8 do około 15(czasem już o 2 ).
Pracy jest od groma. Odchodzisz , jednej firmy i w parę dni idziesz gdzieś indziej.
Kursy trzeba robić na miejscu. Na pomocnika jest jednodniowy £150. Part 1 po 6 miesiącach możesz zrobić . Koszt to ok £1000 ale szybko co się zwróci. Po roku od P1 możesz zrobić P2. Koszt to £1000 i £500 assesment po pół roku od skończenia kursu. Advance to samo.