Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak na szybko.

1. Dziewczyna ma chorą tarczycę, więc hormony świrują i działają trochę inaczej niż u innych ludzi.
2. Nie ma okresu od około 10 dni, wstąpiło jakieś wstępne krwawienie ale okresu nie ma (około 10 dni bo jej cykl nie jest regularny).
3. Sutki ją bolą.
4. Ma bule jak przed okresem.
5. Seks zawsze w prezerwatywie (durex/unimil o dopasowanym rozmiarze), mimo że w gumce wytrysk zawsze po za, gumka mimo wszystko zawsze sprawdzana i do tej pory była cała i szczelna, nigdy się nie zsunęła i nie pękła.
6. Test ciążowy wykonany w tydzień temu (negatywny - prawdopodobnie za szybko zrobiony by pokazał wiarygodny wynik).
7. Ostatni stosunek 6 dni przed zrobieniem testu (prawie dwa tygodnie temu).
8. Jutro pewnie będzie kolejny test.
9. Wizyta u ginekologa za nie całe dwa tygodnie.
10. Wizyta u endokrynologa będzie umawiana zaraz po wizycie u ginekologa wraz z robieniem całego zestawu badań.

Wiem że gumka to nie 100% zabezpieczenia przed ciążą i nie wykluczamy że będzie dzidzia, już założyliśmy że będzie. Ale ostatnio są te plamienia (jak przy początku okresu), bule podbrzusza i ból sutków (te objawy trwają 3 dzień).

Różowe myślicie że będzie dzidzia czy nie będzie? Teoretycznie zabezpieczenie było ale nie idealne (gumki dają około 90% bezpieczeństwa), objawy jak na początek okresu ale jest duże opóźnienie już no i też chyba pasuje do ciąży. Jak to z wami było na początku ciąży? No i od razu poproszę o jakieś rady, które mogą pomóc jej w przejściu przez ewentualną ciążę, co ja mogę zrobić i jak ją wspierać.



#ciaza #rozowepaski #ginekolog #tarczyca ginekologia #endokrynologia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Tak na szybko.

1. Dziewczyna ma ...

źródło: comment_EqIHFaUmDM2nGggPvl9prFhDjC2bnmh0.jpg

Pobierz
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie będzie żadnej ciąży, wyluzuj. Takie objawy jakie wypisujesz to jest chyba normalka u organizmu, który ma ze sobą jakieś problemy typu który opisujesz.

Też miałem kobietę z problemami hormonalnymi i nie raz się najadłem strachu po nic. Jeszcze biorąc pod uwagę, że zabezpieczacie się bardziej niż Fort Knox...

AfrykańskiDaniel: powiem ci jak to u mnie było (różowy here): pierwszy dzień kiedy miał być okres - 'o, brzuch mnie boli, dzisiaj pewnie dostanę okres'. Drugi dzień - 'o, nadal brzuch mnie boli, dzisiaj już na pewno dostanę okres'. Trzeciego dnia zaczęłam się niepokoić i zastanawiać jak ty, czwartego zrobiłam test - ciąża.
Chciałam tylko powiedzieć, że ból podbrzusza i piersi wcale nie musi zwiaatować okresu, może to być ciąża. Ale
@AnonimoweMirkoWyznania bez czytania pozostałych komentarzy: problemy z tarczycą mogą spowodować problem z zajściem w ciążę, ale głównie chodzi o to, że raczej w utrzymanie ciąży. Po prostu jak kobieta chce mieć dzieci i leczy się na tarczycę, to lekarz wręcz zabrania starania się o dziecko, póki nie zaleczy do "zdrowego" poziomu hormonu TSH, bo poronienie gwarantowane, poza tym dzieci takich "chorych" kobiet nie rozwijają się normalnie i jest to niebezpieczne. Jeśli dziewczyna
OP-Opanowany Prawiczek: Tutaj OP, zgubiłem kod potwierdzający.

@qqqruqq: @Oblivion666: @Sckb: przykro mi z powodu mojego analfabetyzmu, staram się bardzo ale jak widać nie wystarczająco

@mroczny-jogurt: głownie mi chodziło by się przygotować mentalnie by mi nie odwaliło jak się okaże że jestem tatusiem, by wiedzieć jak można ją wspierać, co brakowało od partnerów innym dziewczyną

@Yukio_Mishima: ostrożności nigdy nie za wiele

@somskia: ja wiem że to
@AnonimoweMirkoWyznania Dobrze, że zrobiła test. Powodów braku okresu może być multum, od stresu, złego odżywiania, problemy z jajnikami (jakieś torbiele itd) po wszelkiego rodzaju hormony. Na pewno musi zrobić badania TSH, ft3, ft4, usg, resztę pewnie lekarz podpowie. Nie ma się co stresować na zapas, bo może to być naprawdę pierdoła. Powodzenia, dużo zdrowia dla różowej