Wpis z mikrobloga

Jak to mawiał klasyk "Mam tej #!$%@? już dość" a więc

Mam problem z moim Neosem 100 2003r. Skuter dostał nowy wydech Tecnigas Next R oraz tylne Sprzęgło Malossi Fly Clutch d.110-112mm i prędkość maksymalna spadła z 105 na 90kilka oraz sporo wolniej się napędza... Ciężko mu ruszyć. Macie jakieś pomysły?

Aktualny Setup:
Świeca NGK Iridium
Wariator Jasil MV1
Pasek napędowy Malossi X K, Minarelli 100
Wkład Filtra Powietrza Athena
Przeciw talerz przód - Nowy
Sprzęgło Malossi Fly Clutch d.110-112mm
Wydech Tecnigas Next R

Nie mam już pojęcia... Wszystko nowe kupione w przeciągu 2 tygodni.

Znacie panowie jakiś konkretny warsztat który mi to ogarnie we #wroclaw lub okolice? Jedni mówią że to kwestia sprężynek inny dyszy itp. Nie mam już ochoty się bawić w to...

#skutery #maxiskuter #tuning #polini #yamaha #neos
  • 8
  • Odpowiedz
@ghoulas: Patrzysz mi na Bebech? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@lyczko:

Przedni wariator kupiłem ten ( https://sklep.mieloch.pl/produkt/wariator-jasil-mv1-minarelli-100.html ) więc Rolki są 11G a ile ma sprężyna to nie wiem.

Sprzęgło mam te ( https://sklep.mieloch.pl/produkt/sprzeglo-malossi-fly-clutch-d110-112mm-cpi-keeway-morini-chinskie-2t.html ) i tam są faktycznie białe. Mój oryginalny miał Czerwone.

Ale muła dostało właśnie po Wymienię Wydechu i Sprzęgła.... Nie wiem bede dziś wrzucał Ori sprzęgło. Zobaczę czy to coś da.

Nie wiem
  • Odpowiedz
@Jordas: Oczywiście możesz wyregulować gaźnik, tzn. zmienić dyszę na większą, ale IMO sprawcą zamieszania jest napęd.
Tłumik możesz nawet zdjąć i powinien jeździć normalnie tylko głośno, ale wykluczysz chociaż to.

Generalnie zasada zawsze byłą taka, że w zależności od wagi albo ma się super przyśpieszenie kosztem v-maxa lub na odwrót, a u ciebie i jedno i drugie dupa.

Spróbuj poszukać jakie miałeś wcześniej rolki lub jeśli są tych samych rozmiarów to
  • Odpowiedz
@lyczko: No tak ale jeszcze dwa dni temu byłem zadowolony z osiągów skutera. Jechał 105 czasami 107 przyspieszenie też ok. Tylko wczoraj założyłem ten Wydech i Sprzęgło i od razu klops... Dziś jak wróce z pracy to wrzucę moje ori sprzęgło.
  • Odpowiedz
@Jordas: no to sprzęgło na 100, wydechu bym nie ruszał. Jeżeli dusi Ci się na starcie to sprężynki sprzęgła są źle dobrane

Ja swój skuter, ale to gaźnikowiec 125 serwisuje w motomik'u na żegiestowskiej, polecany jest też na bardzkiej zachar
  • Odpowiedz
@lyczko: Wiesz co też się nie dusi ale jest sporo słabszy. Dziś wrzucam stare sprzęgło + pobawie sie regulacja gaźnika i tyle.

Mój skuter to też na Gaźniku. Neos/Aerox 100 2T Gaźnik.

Motomik powiedział że się za to nie łąpie, a Zachar nie odbiera. Znalazłem kolesia na Pięknej.
  • Odpowiedz
@Jordas: Tfu, miało być wtryskowiec.

A gaźnika bym nie ruszał, no chyba że czujesz ze się dławi podczas jazdy lub kopci bardziej, ewentualnie jak mu dawkę powietrza zmieniłeś przez założenie stożka itp
  • Odpowiedz