Wpis z mikrobloga

  • 143
#strajknauczycieli słyszę w Polsat News jak jakiś rozgoryczony nauczyciel mówi, że nauczyciele stali się zakładnikami tego strajku.

XD LOL

Ale to już bezczelnym trzeba być. Ludzie którzy szantażowali rodziców i uczniów wzruszając ramionami i mówiąc: ale proszę nas nie obwiniać, że Pana dziecko nie przystąpi do matury, nie będzie klasyfikowane, nie dostanie się na wymarzone studia i złamiemy mu życie, to rząd jest za to odpowiedzialny ¯_(ツ)_/¯

Nie, no to nie jest robienie z uczniow zakładników i perfidne rozgrywanie nimi dla własnych korzyści, nie w ogóle xD Ja bym nie mogła spojrzeć w lustro wiedząc, że przez moje nierealne żądania finansowe uczniowie, których widywalam codziennie przez ostatnie 3 lata i zależało mi by jak najlepiej zdali maturę, teraz zostają z niczym. Chyba że jest się nauczycielem, który nie wyznaje żadnych ideałów, nie obchodzi go przyszłość swoich wychowanków i jest moralnym dnem #takaprawda
  • 31
  • Odpowiedz
  • 1
@Topkapi

Protest to prawo pracowników, jeśli protestujących uznajesz za wrogów

Człowieku jeśli ktoś do Ciebie wyskakuje z łapami i wyzywa to jest twoim przyjacielem? Nie, to osoba, która CIEBIE w pierwszej kolejności uznała za wroga, więc siłą rzeczy musisz się bronić, bo inaczej cię zmiecie. Spieramy się o to kto pierwszy kogo uznał za wroga I BYLI TO NAUCZYCZYCIELE koniec, kropka. A reakcja rządu to naturalny odruch na histeryczny atak, dla
  • Odpowiedz
@kociooka:

na tym etapie życia wybór ścieżki rozwoju jest bardzo ważny i decyduje jak twoje życie będzie wyglądać przez najbliższe 5 lat, a czasem nawet do emerytury. Niektórzy np chcą się dostać na kierunki na które jest dużo chętnych, wtedy matura ma ogromne znaczenie. Ja skakalam pod sufit jak się dostałam na swój wydział. I tym dzieciakom rozwala się świat,


Pomijając cały strajk bo mam to w d00pie to weź nie dramatyzuj. Rok przerwy to nic. Sam na studia poszedłem 10 lat po maturze i żyje i godnie zarabiam. I tak wiele osób albo nie skonczy studiów, albo będą powtarzać, albo nie oddadzą pracy dyplomowej w terminie, albo zmienią
  • Odpowiedz
  • 0
@mahisna a okrągły stół który zaproponował rząd? To jest właśnie najlepsza okazja do podzielenia się uwagami, postulatami, pokazania co jest nie tak w polskiej edukacji i jak to naprawić. Ale Broniarz i nauczyciele tą propozycję olali.

Ale nie, ty uznasz że to była zagrywka polityczną, że Morawiecki wcale nie chciał wysluchac nauczycieli. Dalej będziesz kłamac że rząd nic nie robi tak jak twój kolega wyżej. Prawda jest taka że cokolwiek, naprawdę
  • Odpowiedz
Ja żyję w innym świecie, a ty w innym i to jest swoja drogą cholernie smutne, bo taki jest obraz naszego skłóconego narodu. Jeden drugiego nie przekona, bo ten spór tkwi głębiej niż jakakolwiek rozmowa mogłaby sięgnąć.


@kociooka: trzeba mieć niezłe wypraną głowę i zrelatywizowaną moralność, żeby napisać coś takiego we wpisie broniącym tego, co robi PiS, który władzę zdobył graniem na emocjach i szczuciem na siebie różnych grup xd
  • Odpowiedz
Ludzie którzy szantażowali rodziców i uczniów wzruszając ramionami i mówiąc: ale proszę nas nie obwiniać, że Pana dziecko nie przystąpi do matury, nie będzie klasyfikowane, nie dostanie się na wymarzone studia i złamiemy mu życie, to rząd jest za to odpowiedzialny ¯\(ツ)/¯


@kociooka: No a kto jest wg Ciebie odpowiedzialny za rządzenie w kraju? Komu płacisz w podatkach miliony złotych rocznie na pensje za kierowanie finansami publicznymi, rozwiązywanie sytuacji kryzysowych i branie odpowiedzialności? Nauczycielom?

Jak wg Ciebie powinien wyglądać skuteczny i prawidłowy strajk? Rysowanie haseł kredą po
  • Odpowiedz
@Topkapi:

rząd ma w dupie edukację tego kraju


Pewnie ma, bo celuje w zupełnie inną grupę wyborców, ale przekonanie, że nauczyciele po podwyżce będą lepiej uczyć jest tak samo idiotyczne, jak to, że właściciele małych przedsiębiorstw będą 2x więcej płacić swoim pracownikom, jeśli krul korwin im zlikwiduje wszystkie przymusowe
  • Odpowiedz
nie dostanie się na wymarzone studia i złamiemy mu życie,

@kociooka: Takiej samej krytyki jest od #!$%@?, zawsze z tym samym argumentem, którego przyznam że nie rozumiem - przecież na wymarzone studia może iść za rok, jakie więc łamanie życia? Kto powiedział, że na studia trzeba iść natychmiast po liceum? To nawet dobrze jakby taki rok przepracował, studenciaki byłyby na pewno dużo mniej #!$%@? niż na ogół bywają (wiem bo
  • Odpowiedz
@Topkapi Jej EOT = jeśli trzeba być merytorycznym, to ja zmykam. Od kilku tygodni czytam takie durnoty na temat sytuacji w szkolnictwie i nauczycieli, że już mi wszystko opadło, serio...
  • Odpowiedz
przekonanie, że nauczyciele po podwyżce będą lepiej uczyć jest tak samo idiotyczne, jak to, że właściciele małych przedsiębiorstw będą 2x więcej płacić swoim pracownikom, jeśli krul korwin im zlikwiduje wszystkie przymusowe składki.


@wcfilmowe: Nie wiem skąd wziąłeś pomysł, że jestem kucem albo mam przekonanie, że po podwyżce nagle nauczyciele zaczną lepiej uczyć. Zamiast domysłów na temat poglądów rozmówcy polecam albo przeanalizowanie tego co powiedział, albo bezpośrednie pytanie w jego stronę.

Możesz mi powiedzieć jak stopniowo wyprowadzać gimnazja? Klasa A, B i C już nie pójdzie do gimnazjum, ale D,E i F jeszcze się załapie? Czy może
  • Odpowiedz