Wpis z mikrobloga

  • 143
#strajknauczycieli słyszę w Polsat News jak jakiś rozgoryczony nauczyciel mówi, że nauczyciele stali się zakładnikami tego strajku.

XD LOL

Ale to już bezczelnym trzeba być. Ludzie którzy szantażowali rodziców i uczniów wzruszając ramionami i mówiąc: ale proszę nas nie obwiniać, że Pana dziecko nie przystąpi do matury, nie będzie klasyfikowane, nie dostanie się na wymarzone studia i złamiemy mu życie, to rząd jest za to odpowiedzialny ¯_(ツ)_/¯

Nie, no to nie jest robienie z uczniow zakładników i perfidne rozgrywanie nimi dla własnych korzyści, nie w ogóle xD Ja bym nie mogła spojrzeć w lustro wiedząc, że przez moje nierealne żądania finansowe uczniowie, których widywalam codziennie przez ostatnie 3 lata i zależało mi by jak najlepiej zdali maturę, teraz zostają z niczym. Chyba że jest się nauczycielem, który nie wyznaje żadnych ideałów, nie obchodzi go przyszłość swoich wychowanków i jest moralnym dnem #takaprawda
  • 31
  • Odpowiedz
  • 23
@mohabe na tym etapie życia wybór ścieżki rozwoju jest bardzo ważny i decyduje jak twoje życie będzie wyglądać przez najbliższe 5 lat, a czasem nawet do emerytury. Niektórzy np chcą się dostać na kierunki na które jest dużo chętnych, wtedy matura ma ogromne znaczenie. Ja skakalam pod sufit jak się dostałam na swój wydział. I tym dzieciakom rozwala się świat, gdy tymczasem pani Grazynka z panią Basią które od 20 lat
  • Odpowiedz
@kociooka: rząd ma w dupie edukację tego kraju, pokazuje, że państwo jest z tektury i można sobie przepchnąć parę ustaw na kolanie, żeby interes partyjny wyszedł na wierzch, ignoruje jakiekolwiek narzekania nauczycieli i robi rewolucję szkolną cofającą je do PRL jednocześnie robiąc burdel, w którym przez długi czas szkoły nie mogły się odnaleźć, a ty im bijesz brawo i stawiasz nauczycieli w takim świetle xd
  • Odpowiedz
  • 14
@Topkapi interes partyjny? Że co? Chyba w interesie każdego ucznia było, żeby matury się odbyły i to ich interes został uratowany, nie PiSu.

Proszę przedstaw mi chociaż 3 konstruktywne propozycje zmian w oświacie w celu polepszenia poziomu edukacji, które przedstawili nauczyciele w czasie strajku. I nie mówię tu o żądaniu podwyżki 1000 zł.

A jedynymi osobami, które zrobily burdel w szkolach i kabaret z przebierankami i śpiewaniem kiczowatych piosenek, byli nauczyciele
  • Odpowiedz
@kociooka: związek nie może przedstawiać takich rzeczy, bo nie ma do tego prawa, nie mogą wyjść z postulatem wymiany MEN, chociaż pewnie by poszli, gdyby mogli.
Interesem partyjnym było stworzenie wroga i pokonanie go w bohaterski sposób, jak widać po twoim przykładzie, udało się. Nie było nagłówków o kapitulacji Broniarza w telewizji publicznej? Może jeszcze zaprzeczysz, że PiS nie robi ustaw pod siebie pod przykrywką nocy? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 7
@Topkapi

Interesem partyjnym było stworzenie wroga i pokonanie go w bohaterski sposób, jak widać po twoim przykładzie, udało się.

xDD
Powiedz jeszcze że to PiS rozpoczął strajk żeby zrobić sobie wroga z nauczycieli. Nie sądzisz że to co piszesz jest totalnie nielogiczne? Wrogość jako pierwsi pokazali nauczyciele i to oni za wroga uznali rząd robiąc protest. Potwierdzają to ich piosenki pełne nienawiści wobec PiS.
  • Odpowiedz
od miesięcy szykowali się na takie rozwiązanie


@stan-tookie-1: Ej, jak to? Przecież strajk nauczycieli ZASKOCZYŁ rząd, powinien być we wrześniu, bo tak to rząd NIE MIAŁ CZASU na reakcję i zapobieganie xD
  • Odpowiedz
  • 5
Ej, jak to? Przecież strajk nauczycieli ZASKOCZYŁ rząd, powinien być we wrześniu, bo tak to rząd NIE MIAŁ CZASU na reakcję i zapobieganie xD


@jamtojest i po co tak perfidnie kłamiesz? Rząd owszem spodziewał się strajku i chciał mu zapobiec dlatego m.in. dał nauczycielom podwyżki w styczniu, potem przyspieszył kolejną transzę podwyżek na wrzesień, a w międzyczasie zaproponował okragly stół. Ale jako że strajk od początku miał na celu dowalenie PiSowi
  • Odpowiedz
@kociooka: Tak tak, jeszcze Soros to opłacał, a Tusk fałszował referenda strajkowe. Mocna spiskowa teoria wszystkiego. Nie ma sensu rozmawiać, bo wszystkie te argumenty były tysiąc razy orane i nadal nie dociera do ludzi, którzy wszędzie widzą tylko politykę.
  • Odpowiedz
  • 7
@jamtojest tak tak, teorie spiskowe i urojenia, jasne. To zdjęcie też jest wytworem mojego zmanipulowanego pisowskiego umysłu, bo przecież pomyslodawca strajku i szef ZNP nie mógł wspierać organizacji politycznej wprost nawołującej do obalenia rządu, a potem po jej kompromitacji próbować zrealizować ten sam scenariusz tylnymi drzwiami przy użyciu nauczycieli i ZNP. To są tylko moje urojenia, a nie logiczny ciąg wypadkow ¯_(ツ)_/¯
kociooka - @jamtojest tak tak, teorie spiskowe i urojenia, jasne. To zdjęcie też jest...

źródło: comment_T2M4Nb9GXsiCXTnHNoFbYiXtdSRVPjZR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kociooka: No PiS nie rozpoczął strajku, bo rozpoczęli go nauczyciele, ale PiS wykorzystał tę okazję do zbijania kapitału politycznego, jak to już robił wcześniej przy "gorących" tematach, między innymi przy uchodźcach? Co jest tutaj błędem logicznym, mogłabyś objaśnić?

Wrogość jako pierwsi pokazali nauczyciele i to oni za wroga uznali rząd robiąc protest.


Protest to prawo pracowników, jeśli protestujących uznajesz za wrogów już na samym początku, to nie dziwne, że każde twoje dywagacje kończą się takim wnioskiem. Błędne założenia prowadzą do błędnych wniosków, podstawy
  • Odpowiedz
@kociooka

@Topkapi A propozycji zmian nie musi podawać ZNP, chyba są jakieś możliwości wpływania na MEN ze strony nauczycieli inne niż ZNP.


Standard, "Nie znam się, ale się wypowiem". Niby jakie możliwości? Ma iść Pani Kowalska do MEN i powiedzieć "Hej, bardzo złe pomysły tu macie, trzeba to zrobić inaczej." A w ministerstwie padną na kolana - "O kurde, ona ma rację!"?
Kobieto, myśl zanim zaczniesz udawać specjalistę. Każdy Twój
  • Odpowiedz