Wpis z mikrobloga

Montują u mnie światłowód w końcu - na razie kabel ciągną do szkoły. Rozmawiałem z typkiem co wieszał to na słupie ma mojej posesji, bo chciałem się dowiedzieć, kiedy będą robili przyłącz do prywatnych domów, na co odpowiedział, żeby dzwonić do firmy X, co im zleciła wieszanie tego kabla i zrobią.
Teraz sprawdzam i ta firma ma pakiety bardzo słabe (180zł za 300Mb/s), ale miejscowość dalej działa jeszcze firma Y, która pakiety ma bardzo spoko i wolałbym ich usługę. Jestem zielony w temacie, stąd pytanie - jeżeli firma X zleca montaż światłowodu, to firma Y może z niego korzystać?
#swiatlowod #internet #siecikomputerowe
  • 10
@Wolsky: Panie, nie będę mydlił oczu, że to takie łatwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Większą niestety masz szansę, że nie uzyskasz na swojej linii światłowodowej usługi innego operatora, niżeli ją uzyskasz. A to za sprawą bardzo dużych kosztów związanych z budową przyłącza światłowodowego, jakie musiałby wybudować ISP którego oferta Ciebie interesuje, do skrzynki dystrybucyjnej do której będzie wpięte Twoje przyłącze. Zarobek na łączach konsumenckich jest tak niski,