Wpis z mikrobloga

Po tej akcji ambasady USA w Polsce i gadce o składaniu wniosków o wizę i komentarzach choćby na wykopie widać że ludzie nie rozumieją czym jest wiza i promesa wizowa. "Zniesienie wiz" utożsamiają z zieloną kartą czy ruchem bezwizowym jak w strefie Schengen i przepustką do pobytu stałego w USA i pozwoleniem na pracę. To jest dowód na to że zniesienie promesy wizowej nie nastąpi szybko bo oni wiedzą doskonale że wielu w głowie ma już plan jak lecą do USA bez chęci powrotu. #usa #wizy #takaprawda
  • 13
@animuss Ja doskonale rozumiem czym jest wiza o którą się trzeba ubiegać przed przybyciem i że usa to nie jedyny kraj który w ten sposób działa. Wiem też że zwyczajowo nazywa się to promesą bo to słowo oddaje czym jest ta wiza. Dawniej często odmawiano ludziom wyjazdu z różnych powodów pomimo wizy uzyskanej w konsulacie. A to źle ubrani a to bez środków do życia na deklarowany czas pobytu a to kręcili
@Niestabilny: wiza to jest wiza, promesa jest błędnym określeniem. Nadal się odmawia ludziom wjazdu, szczególnie dotyczy to Meksykanów - i nietrudno to zobaczyć oczekując na swoją kolej do urzędnika.
@animuss promesa to błędna nazwa szczególnie dzisiaj gdzie szansa że ci odmówią wjazdu na lotnisku jest niemal zerowa. Pojęcie pochodzi z czasów głębokiego PRL i wtedy trafnie oddawało stan rzeczy. Tak już jest że pewne sformułowania zostają w języku ¯_(ツ)_/¯
@Niestabilny: zgadzam się :> nadal ciekawi mnie skąd tak naprawdę to określenie się wzięło.
Obecnie Polacy jako naród jesteśmy w cywilizowanej części świata jeśli chodzi o wjazd do USA. Masę ludzi stać na wycieczki, zamiast emigracji na czarno do US to łatwiej na legalu pojechać do jakiegoś europejskiego kraju. Prawie każdy dostaje wizę turystyczną, polecam porównać z krajami na wschód od nas, gdzie w wielu z nich uzyskanie wizy turystycznej to
na wykopie ludziom nadal często chodzi o życie w USA (niewiadomo po co) a nie wizytę w celu turystycznym.


@Niestabilny: niestety ludzie na wykopie nadal myślą że zniesienie wiz oznacza pozwolenie na pracę. Ciekawe gdzie to wyczytali :>