Wpis z mikrobloga

Jeśli przylatuję na lotnisku Luton (LTN) o 7:55 a o 9:25 mam samolot z tego lotniska do Amsterdamu (AMS) (przylot 11:40) to zdążę czy nie? Bagaż podręczny tylko i z paszportem biometrycznym. Byłem już na Luton z 3 razy ale nigdy nie robiłem na nim przesiadki.
Powrót tego samego dnia o 18:40 z AMS i przylot na LTN o 18:50 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i samolot powrotny do GDN o 20:55 czyli całe 2h. Zdążę się wyrobić ze wszystkim?
Jak rozumiem od nowa będę musiał przejść kontrolę? Jak sytuacja na kontroli bezpieczeństwa po 8 rano?
#luton #uk #amsterdam #holandia #podroze #lotnictwo
  • 14
  • Odpowiedz
@Marcinowy: z palcem w dupie w 1.5h, nie mam pojecia jak z Luton, ale na wiekszosci lotnisk nie musisz przechodzic kontroli ponownie. Szukaj tabliczek "flight connections"
  • Odpowiedz
@Marcinowy: jak na luton to chyba lecisz wizzairem, wiec bez connection. Lot poranny, wiec pewnie bez opóźnień, tym bardziej ze on zwykle ląduje 15-20 minut przed czasem, wiec 7:55 to już pewnie wyjdziesz z samolotu. jedyne co cię może uwalić to paszporty i security, ale jak masz biometryczny to imo luzik. Udawały mi się przesiadki w 40 minut xd
  • Odpowiedz
@Marcinowy: brussels airlines, Warszawa-Bruksela-Chicago, dla większej beki, lecialem jako opiekun z grupa 5 licealistów xd. A na loty do USA jest jeszcze kontrola paszportów przed wejściem na pokład. zadyszka to mi przeszła jakos nad Atlantykiem dopiero xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Marcinowy
W razie problemow z dlugimi kolejkami przed security mozesz dokupic za pare £ przejscie przez tzw fast line gdzie jest mniej ludzi. Na Luton chyba kolo £6 kosztuje, mozna karta zaplacic w takim automacie samoobsługowym. .
  • Odpowiedz
  • 1
@Marcinowy Oczywiscie, jak jest duze obciazenie na lotnisku to czesc ludzi sie decyduje to wykupic i tworzy sie kolejka ale i tak mniejsza niz ta glowna. Z drugiej strony to ludzie ktorzy czekaja w glownej kolejce sa obslugiwani przez pare 'bramek' a ci z fast lane maja zawsze tylko jedna bramke, wiec trzeba ocenic na miejscu bo moze sie zdarzyc ze nic sie nie zyska na czasie.

Sorry, to sie nazywa Fast
  • Odpowiedz