Wpis z mikrobloga

Na wykopie krytyka Ubera spotyka się z kompletnym niezrozumieniem czy wręcz drwinami, pamiętam że niedawno rozwinęła się tutaj dyskusja na ten temat, gdzie ktoś pytał o konkretne opracowanie - przypomniałem sobie, że kiedyś właśnie coś takiego czytałem. Artykuł nieco długawy ale aspekty społeczne i ekonomiczne dotyczące Ubera to kilka pierwszych akapitów - nie mniej polecam jednak przeczytać całość, bo interesująca. Temat został kompleksowo omówiony, przedstawione zostały też potencjalne rozwiązania wskazanych problemów.
Rynkowy imperializm – monopole i globalny łańcuch wartości. Studium przypadku i propozycje obrony

#antykapitalizm #ekonomia #gruparatowaniapoziomu #neuropa #4konserwy #uber #redpill #libertarianizm
Pobierz Revmir - Na wykopie krytyka Ubera spotyka się z kompletnym niezrozumieniem czy wręcz ...
źródło: comment_OudbJGz0HNkvJxy2u7hmjwWLvxpp955T.jpg
  • 25
Na wykopie krytyka Ubera spotyka się z kompletnym niezrozumieniem czy wręcz drwinami,


@Revmir: bo cierpy swoim bóldupieniem nie mają na celu obrony interesów pasażerów (jak sami powtarzają) tylko ochronę własnych interesów jako monopolistów na rynku przewozów

dla mnie jako użytkownika nie ma znaczenia czy będę jechał z kierowcą z licencją czy bez licencji

dla mnie jako użytkownika znaczenie ma tylko to, czy usługa jest wykonywana porównywalnie dobrze lub cena jest odpowiednia
@Arachnofob: Podam Ci na przykładzie branży rolnej, a konkretnie produkcji wieprzowiny. Duże zachodnie firmy, a teraz trochę i polskie wpadły na pomysł podobny do Ubera czyli współpracy z rolnikami przy hodowli trzody chlewnej. Rolnik daje pomieszczenie, czas, wodę i prąd, firma zapewnia resztę czyli weterynarza, trzodę i paszę. Rolnik się opiekuje, zgłasza gdy osiągną odpowiednią wagę, firma zabiera, a na konto wpływa kasa za opiekę. Pomysł dobry, bo rolnicy którzy mieli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Arachnofob: Działalności w Uberze to nie ma 95% kierowców tylko jest wpięta w partnera który np. jest fundacja i zamiast wynagrodzenia płaci kieszonkowe a kwestie oszustw podatkowych związanych z nielegalnymi przewozami badana jest przez prokuraturę. Mi się podoba najnowsza procesowana ustawa gdyż zalegalizują przewozy i wyeliminują patologie partnerów bo każdy kierowca będzie musiał mieć obowiązkowo działalność gospodarczą a co za tym idzie skończą się machlojki podatkowe i przy stawkach Ubera nikt
@Revmir: a ty nie wymieniłeś konkretów...

zamiast takiego foliarskiego paranoicznego #!$%@? przytocz jakieś konkrety... jak na razie więcej minusów w zestawieniu korzyści i strat stoi po stronie taksówek a nie UBERa xD na dodatek cierpy wcale nie chcą poprawy warunków przewozów dla dobra klientów tylko chcą, aby rząd bronił ich pozycji monopolisty xDDDD
Zalinkowałem konkrety.


@Revmir: to podaj jakieś xD ja nic nie linkowałem wszystkie zarzuty mam z głowy a kiedyś coś czytałem, że TAXI ma jakieś ulgi podatkowe w dużych miastach co w ogóle w stosunku do UBER jest niesprawiedliwe xD biorąc pod uwagę, że UBER rozlicza się z każdej złotówki xDDDDD a cierpy takie poszkodowane xDDDD

cierpy płaczą, że im się nie opłaca

polecam kanał tego pana xD za 16h pracy zarobił
Arachnofob - > Zalinkowałem konkrety.

@Revmir: to podaj jakieś xD ja nic nie linko...
@Marek_Licyniusz_Krassus: przy prowadzeniu działalności to normalne i oczywiste, że godzinówka będzie wyższa...

pierwszy lepszy murarz tynkarz akrobata ma stawkę godzinową na poziomie 30-40zł, sprzątaczka którą biorę co jakiś czas bierze 25zł/h bo jest jednoosobową firmą

gdyby taxi dołączyło do ubera to mogliby z nimi konkurować na tych samych zasadach... mamy wolny rynek, ale żeby dołączyć do ubera to musieliby najpierw zacząć dbać o klienta a to jest niewykonalne