Wpis z mikrobloga

Zapomniane lub mało znane filmy z ery VHS... #zlotaeravhs

Horror sf Johna Carpentera "Wioska przeklętych". /1995/ (6/10)

Spokojna nadmorska osada Midwich zostaje nawiedzona przez nieznaną, tajemniczą siłę.

W dniu, w którym wszyscy mieszkańcy miasteczka z niewyjaśnionych przyczyn na kilka godzin tracą przytomność dziesięć kobiet zachodzi w ciążę.

Po dziewięciu miesiącach na świat przychodzi dziewięcioro niezwykłych dzieci (dziesiąte umiera przy porodzie). Wszystkie mają jasne włosy i świetliste oczy emanujące niesamowitą mocą. Wkrótce w miasteczku zaczyna się seria wypadków i samobójstw.


Zwiastun.
Strona Filmweb.

Cały film po polsku.

Istnieje również wcześniejsza czarno-biała wersja filmu z 1960 roku.
Nie znam jej, choć podobno jest lepsza...
Zwiastun.
Cały film po polsku.

#horror #scifi #film #gimbynieznajo #filmnawieczor #vhs #filmy #nostalgia #thriller #lata90 #fantastyka #sciencefiction #carpenter #ekranizacja #ogladajzwykopem
Montago - Zapomniane lub mało znane filmy z ery VHS... #zlotaeravhs 

Horror sf Joh...

źródło: comment_9ZddDwkQ3zwH5lSCllXGl5s3UXqlrc6z.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@pogromca-pieczonych-kurczakow:

"Dzieci kukurydzy" to powieść Stephena Kinga, na jej podstawie nakręcono chyba z 7 filmów :P
Wszystko o morderczych dzieciach czczących "Tego który kroczy przez kukurydzę".

"Wioskę przeklętych" napisał John Wydham, i potem powstały z niej 2 filmy. Tu mieszali Obcy...
  • Odpowiedz
@Mortadelajestkluczem:

Niemniej trochę wstyd tak się pomylić :P
Prawie zawsze wszystko sprawdzam, ale tu właśnie na szybko odpisałem, i była ta wpadka.

Dzięki za miłe słowa :)
Będzie więcej okazji do wspomnień, mam taki cichy zamiar wykonać challenge przynajmniej 100 tytułów ;)
  • Odpowiedz
Już kilka odłożyłem na bok, choć może Chomik ewentualnie by coś miał, ale to ograniczony dostęp, a poza tym nie korzystałem nigdy z niego ;)


@Montago: chomik nie, usuwają wszystko na potęgę od paru lat

Torrenty. Tam póki co znajdziesz praktycznie każdy tytuł
  • Odpowiedz