Wpis z mikrobloga

@Poszukiwacz_drogi: nie obrażam się o głupi obrazek, ale jednocześnie czuję ogromną żeżuncję, bo to bazuje na perfidnej propagandzie Kurskiego i wyśmianiu Ślązaków, Kaszubów, Mazurów i Wielkopolan siłą wcielonych do Wehrmachtu. (Dość powiedzieć, że dezerterzy z niemieckiego wojska stanowili sporą część Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a z takiego Józefa Tuska zrobiono zdrajcę).
@Poszukiwacz_drogi: jeśli masz na myśli stan Polskiego Wojska na Zachodzie, otwórz sobie choćby wikipedię, to suche dane, nie potrzebują szczegółowego wyjaśnienia. A jeśli całą tę hucpę z dziadkiem Tuska, cofnij się do jakiejś gazety sprzed 13 laty i obczaj, jakie to był propagandowe świństwo (główni architekci to bodajże Kurski właśnie i Michaś Kamiński).
@Poszukiwacz_drogi: brzydzi mnie wykorzystywanie czyjegoś pochodzenia w tak ohydny sposób, jak zrobili to pisowczycy (i nie zwalnia ich tłumaczenie, że oni też mogli paść ofiarą podobnej prowokacji. Każdy taki przypadek jest równie paskudny). Nie widzę powodu do wstydu mieć niemieckich przodków, nawet gdyby po wojnie wybrali jednak RFN czy NRD za swoją pierwszą ojczyznę (we Wielkopolsce chociażby nierzadki przypadek). Jeśli imputujesz mi bycie Niemcem, zasmucę cię, ale ja nie odbieram tego