Wpis z mikrobloga

W sumie całkiem dobry dzień, pewna kocia sprzedawczyni wyznała mi miłość, pomalowałem korytarz i pod szlifowałem skilla w elektronice przerabiając zasilanie zabawkowej lampki na zasilanie solarne, mała rzecz a cieszy zwłaszcza ze jestem całkowita kaleka elektroniczno-elektryczna ()
Tylko mam zagwozdkę co do tego ostatniego, w lampce energia sie gromadzi w akumulatorze 1,2v, a multimetr wykazał mi ze pobór napięcia leda w tej lampce wynosi 2,4v, więc mam małe wtf jak to działa, na płytce jedyne co się znajduje to rezystor i scalak, ale on również nie podnosi napięcia ()
#randomanimeshit #anime #goblinslayer #highelfarcher
Hajak - W sumie całkiem dobry dzień, pewna kocia sprzedawczyni wyznała mi miłość, pom...

źródło: comment_4wJdBGhc5wIb9KeajGk9jtlUec3GqTak.jpg

Pobierz
  • 6
@MiQ27: @znowu_musze_wymyslac: teraz jeszcze sprawdziłem to już przy działającym układzie i na nóżkach jest niecałe 1.2v, ale to dalej nie wiem czemu multimetr mi wskazywał na badaniu wylutowanej diody 2.4v. Czy to multimetr mi źle wskazywał, czy to ja nie umiem go obsługiwać, czy po prostu czegoś tu nie rozumiem ( _)
Edit: Znalazłem schemat tego układu w solarce i jednak to nie był rezystor tylko cewka,