Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu: są skrzyżowania, gdzie jadąc na wprost nie staje się na prawym właśnie dlatego, by nie blokować intensywnego ruchu w prawo. Tak po prostu. Wyższa szkoła jeżdżenia i myślenia.

Sprawa druga: jeśli jadąc na wprost mogłeś wybrać pas środkowy albo prawy, wybrałeś prawy, środkowy został pusty lub prawie pusty a zablokowałeś skręt na strzałce, to należy się gorący kolektor wydechowy w dupe za brak myślenia, współpracy i egoizm.

Kuźwa ja na
@totalski: Oddaj prawo jazdy. Skoro masz wolny prawy pas do jazdy na wprost to twoim obowiązkiem jest zająć prawy pas ruchu. Nic nie zablokował, "intensywność ruchu" nie ma kompletnie nic do rzeczy. Przez ten #!$%@? zwyczaj zostawiania prawego pustego bo ktoś musi skręcić robią się korki bo nie wykorzystuje się pełnego przekroju jezdni. W Warszawie to jest nagminne że wszyscy chcą być "mili" i nie korzystają z prawego pasa aby ktoś
@sajnguri800: no to przykro mi, że tak macie w wawie. W Krakowie mamy kilka takich skrzyżowań, gdzie oczywiście w godzinach szczytu ludzie zajmują pasy w miarę równomiernie ale gdy jest luźniej to jednak dobrą praktyką jest zająć lewy pas. Zwłaszcza w miejscach, gdzie są trzy pasy: lewoskręt, na wprost, na wprost z prawoskrętem i sygnalizatorem warunkowym.
@sajnguri800: No i przeczytałeś ten przepis ze zrozumieniem?

Art.3.1. Uczestnik ruchu iinna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga –szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnićalbo wzwiązku zruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

z Art 16.1

4.Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie
@sajnguri800: nie ty mi internetowy ekspercie dałeś prawo jazdy, nie ty będziesz decydował do mam z nim zrobić.

Jeszcze bedziesz w życiu płakał jak ktoś na tobie na kwadratowo, od ekierki i linijki wyegzekwuje prawo. Albo twoja rodzina płakać.

Chyba że sam do tego czasu zmądrzejesz, przestaniesz się napinać, a zaczniesz szukać mądrości i rozsądku. Celowo przemilczałeś ostatni akapit, czy po prostu nie zrozumiałeś co tam jest napisane?

Ech, te elitarne
@totalski: Może mi jeszcze powiesz, że majac 2 pasy, oba do jazdy na wprost przy czym lewy ze skretem w lewo, a prawy ze skrętem w prawo powinienem jak debil stać na lewym pasie chcac jechać prosto? xd