Wpis z mikrobloga

Wikipedia o Panu Broniarzu
"od 1998 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. "

Wiecie co jest w tym najzabawniejsze? Gość od 21 lat jest prezesem związku zawodowego. Wiecie kto utrzymuje związki zawodowe? Państwo polskie, z podatków. Mam nadzieję że strajki nauczycieli doprowadzą też do reformy tych komunistycznych instytucji. Skoro nauczyciel wstępuje do organizacji, która ma chronić jego praw, to niech płaci składki i składa się na pensje prezesów, zarządu i całej struktury związku. Dlaczego państwo ma płacić instytucji, która bardzo często utrudnia działania strategicznych sektorów kraju?

I nie, to nie tylko sektor publiczny. Prywatna firma w moich stronach zatrudniająca około 600 osób "dopuściła" do założenia związków. I teraz prezes tej firmy dostał do utrzymania prezesa związku i ileś tam innych osób, które nie generują żadnego zysku dla tej firmy, a co więcej straszą protestami w przypadku nie podnoszenia pensji.

Zastanawia mnie tylko jakie myki prawne stosują duże markety w Polsce, że sobie na to nie pozwoliły. Nie udało mi się tego do tej pory znaleźć, ale podejrzewam że to słynne zatrudnienie na 3/4 etatu moze mieć coś na rzeczy.

#nauczyciele #strajknauczycieli #strajk
  • 2