Wpis z mikrobloga

#architektura #warszawa #turystyka

Jak na tle innych europejskich stolic prezentuje się Warszawa? Mam na myśli czystość, stan dróg i chodników, porządek architektoniczny, nowoczesność, zabytki (RIP), klimat, unikalne atrakcje, innowacyjność, poziom obsługi ruchu turystycznego.

Co jest największą zaletą a co wadą naszej stolicy.
stanley___ - #architektura #Warszawa #turystyka

Jak na tle innych europejskich stoli...

źródło: comment_wi49wI7DOw63ki3Ef7zR1PyO9rW2FfxF.jpg

Pobierz
  • 15
@stanley___: moim zdaniem bardzo dobrze - nie mieszkam w W-wie, jestem z CK, ale byłem w paru stolicach, w tym Seulu i jest naprawdę dobrze - co prawda brakuje trochę typowo wysokiej zabudowy, ale w stosunku do np Budapesztu nie ma się czego wstydzić.

Czystość - bardzo dobrze, miejskie służby dają radzę, ale to można powiedzieć o całym kraju, podobnie z infrastrukturą - są oczywiście jeszcze miejsca wymagające inwestycji, np S74
@stanley___:

Tak na szybko porównanie z Praga.
W Berlinie, Wiedniu, Budapeszcie byłem już jakiś czas temu więc nie będę porównywać.

Na minus:
Komunikacja
Ceny
Praktycznie brak lokali otwartych po 24.
Menele i zule.

Na plus:
Brak dzikich tłumów.
Brak problemów z zakupem biletów (mam na myśli krótko okresowe)
Łatwiej poruszać się samochodem
Lepsze piwo kraftowe

Czystość wygląda podobnie nie licząc meneli w Warszawie.
W Pradze nie widziałem nikogo z piwem na
@stanley___: Czechy zjechałem parę razy, bo cebuliłem na winiecie. Co mogę powiedzieć - poza autostradami infrastruktura dużo gorsza. Rury ciepłownicze NAPOWIETRZNE nie są niczym niezwykłym w miastach i poza nimi - jest tego pełno, najczęściej są mocno skorodowane, co tylko pogłębia wrażenie ubóstwa (o czym za chwilę). Domy Czechów także są dziwne - o ile czasem trafi się jakiś rodzynek, który jest zrobioiny na bogato - dom (elewacja), podwórko (kostka/cokolwiek innego),
@Student_AWAS Zaskoczyłeś mnie tymi Czechami. Jak/jeśli uda mi się naprawić kręgosłup to będę chciał w końcu gdzieś się przelecieć. Zalicze Londyn (znowu) oraz Ukrainę. Z Gdańska mam połączenia m.in do Kijowa a jest jeszcze zapowiedziana Odessa której cholernie jestem ciekaw. A propos Gdańska - po starym mieście chodziłem dosłownie tysiąc razy i uważam że duża jego część jest w złym stanie. Koślawe, popękane chodniki na których można zrobić sobie krzywdę, obrypane kamienice,
@modzelem: ci menele i żule to jest na minus Warszawy czy Pragi? Bo zrozumiałem że Warszawy. Co prawda Pragi zupełnie już nie pamiętam, bo byłem tam naprawdę dawno, więc nie mam za bardzo do niej odniesienia, ale nie powiedziałbym że w Warszawie jest z tymi ludźmi tak źle.
Będąc w Rzymie byłem strasznie zaskoczony ile bezdomnych osób można trafić nawet w takim niby reprezentacyjnym Watykanie. Jak zbliżała się noc, to co