Wpis z mikrobloga

Gdybyście się zastanawiali dlaczego ostatnio główna jest zalewana coraz to głupszymi i płytszymi "artykułami" typu
Zaginęła (tu wpisz wiek) (tu wpisz imię) (tu wpisz miejscowość)
albo
Złodzieje ukradli z (Żabki/Biedronki/stacji paliw) dwa piwa oto ich podobizna
czy
Biedny (piesek/kotek) (potrącony/pobity) pomóżmy znaleźć sprawcę
to jest to zasługą niebieskiego użytkownika o nazwie @ESKA_INFO
Myślicie pewnie że częste pojawianie się tych znalezisk jest związane głównie z wykupieniem za rogale promowania znalezisk na głównej?
Otóż nie do końca

Jest lepszy sposób - wystarczy by każdy pracownik utworzył sobie tu prywatne konto i w myśl idei "Wykop to serwis tworzony przez użytkowników. Każda informacja jest dodawana, oceniana i komentowana przez naszą społeczność"
wykopywał w ciemno znaleziska celem promocji i nabijania wyświetleń. Najwidoczniej samo płacenie za promowanie treści nie wystarcza żeby dane znalezisko zostało wykopane... no kto by się spodziewał przy takich wartościowych i ciekawych treściach.

Dlatego właśnie jak wchodzi się w wykopalisko to widać dużo wysoko zindeksowanych znalezisk z domeny eska.pl W kilka minut od utworzenia zazwyczaj mają one po kilka wykopów

Z tego miejsca chciałem pozdrowić panów i panie manipulujących znaleziskami to jest:

**RafalStrzelec - śląsk eska
ZnawcaTematu77 - białystok eska
andreas999 - kraków eska
fajne
znalezionewsieci - lublin eska
slow550 - toruń eska
kormoran_bdg - bydgoszcz eska
adrianna-gorzka** - ta pani skupia sie tylko na wykopywaniu znalezisk kolegów (na 79 wykopań tylko jedno znalezisko bylo nie związane z eską - zapewne przez przypadek)

jest tego pewno więcej ale na chwile obecną tyle udało mi się znaleźć

A co @moderacja na to? na moje pierwsze zgłoszenie zareagowali o dziwo dobrze bo przyznali mi racje ze jest to manipulacja.... ale to by było na tyle. Zero ostrzeżeń, banów, konsekwencji.
Z drugim już było trochę gorzej... zostało podjęte i po chwili oddane bez jakiejkolwiek reakcji.

Fajny ten wykop, taki nie za uczciwy względem reszty użytkowników i dodawanych przez nich treści... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.

#gruparatowaniapoziomu #wykop #moderacjacontent #manipulacja #oszukujo #afera
marianoitaliano - Gdybyście się zastanawiali dlaczego ostatnio główna jest zalewana c...

źródło: comment_9uhWecDvrms1qLZ2qQm2wvwLxeqRhjbD.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@marianoitaliano: i takie znaleziska zakopuję z największą przyjemnością :) a potem jestem wołany do wpisów "kto zakopał najwięcej w tym miesiącu" xDD no nic dziwnego, skoro główna i wykopalisko opiera się w 80% ze sponsorowanych gówien.

Swoją drogą, jaki sens ma ranking użytkowników? Osoby z topu to głównie boty wrzucające znaleziska sponsorowane, które wchodzą na główną z kilkoma wykopami - to jawna dyskryminacja tych, którzy dodają ciekawy kontent i sami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 121
@marianoitaliano: Wykop wraz z większym zasięgiem ma coraz większe problemy jeśli chodzi o taką prostą manipulacje znaleziskami. Nie wiem jaki system trzeba by było utworzyć, żeby ograniczyć takie coś. Może system punktacji jak na reddicie, gdzie pokazuje ci przekłamaną wartość żebyś nie manipulował, albo takie coś, że przez pierwszą godzinę od dodania znaleziska nie widać ile jest wykopów/score. Idk
  • Odpowiedz
@Reepo: przecież im to na rękę... pierwsze zgłoszenie przyklepane na odczepkę przez modów bez żadnych konsekwencji dla manipulatorów, ale drugiego juz bali sie ruszyć bo maja odgórny przekaz żeby przymykać na to oko i ignorować... bo rogale itp
Dlatego popełniłem ten wpis. Bez krecenia afer nic tu sie nie da zmienić.
  • Odpowiedz
@Reepo: Po co tworzyć jakiś system, wystarczy myśląca moderacja, która cokolwiek robi w czasie pracy. Jeśli oni sami proszą o podsyłanie duplikatów, niestosownych treści itp. to na #!$%@? oni są zatrudnieni?

Jak widać mariano potrafił coś takiego wyłapać
  • Odpowiedz
@buking: przecietny uzytkownik ma od razu perma za takie akcje, ale jak tyczy sie to kogos typu conowego eska czy inne spam gówna to wtedy zgłoszenia moje niby prawidłowe, ale konsekwencji zero - bo michau sie wkurzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz