Wpis z mikrobloga

@grey_m: ale upominanie o nieprzestrzeganie tego #!$%@? zwyczaju, to już ich #!$%@? mózgowe. U mnie w liceum było ledwie dwóch doktorów i akurat mieli to w dupie jak kto się do nich zwracał, a reszta bandy toczyła pianę z pyska jak się nie nazwało ich profesorem.
  • Odpowiedz
@grey_m: w moim liceum(prywatnym zresztą) to nie obowiązywało xD nikt ani razu tej formuły nie użył, a mieliśmy dużo nauczycieli akademickich ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@grey_m: z tym każdej to chyba w Polsce C. Jak się powie zwyczajowo Pani Profesor w liceum to imo nie błąd, ale taki nakaz to przegięcie.

Z uczeli znowu pamietam wręcz odwrotną sytuacje, jak dr prowadząca ćwiczenia zwróciła (kulturalnie) znajomemu aby nie mówił do niej "Pani Profesor" bo ona jeszcze nie jest na tym poziomie i tak nie wypada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Radus: ja z kolei na uczelni spotkałam się z taką sytuacją że pół biedy jak nazwałeś doktora Profesorem ale jak już z profesora zrobiłeś doktora to niech cię łaska boska ma w opiece, oni nienawidzą jak się ich degraduje.
  • Odpowiedz
@asd23434asd: Do tej pory pamiętam jak się wkręcała nauczycielka historii po nazwaniu jej profesorem
"No szlag mnie trafi! Ostatni raz przypominam, że jestem magistrem historii i języka polskiego, dwa fakultety na tym poziomie nie ewoluują automatycznie do profesora!"
Jedna z tych co wiedziała co robi. Aż chyba odwiedzę stare tech. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MissN0b0dy: no moim zdaniem akurat prawidłowo, dany profesor może być #!$%@?, może słabo nauczać ale jednak poświęcił kawał życia dla tego określenia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@asd23434asd: A u mnie wręcz odwrotnie, na początku niektórzy mówili "pani profesor" ale nasze nauczycielki mówiły za każdym razem, ze nie są profesorami i mamy tak nie mówić xD
  • Odpowiedz