Wpis z mikrobloga

#remont #oszukujo #pytanie #prawo #cebula #katowice

Cześć Mirki!

Mam zagwozdkę. Jestem po remoncie mieszkania i ostatnim etapem będzie wymiana grzejników w mieszkaniu Spółdzielczo-Własnościowym. Spotkałem się z sytuacją, gdzie spółdzielnia na piśmie podkreśliła że muszę zdać stare żeliwne grzejniki do firmy, która obsługuje awarie na osiedlu. ( ͜͡ʖ ͡€)( ͜͡ʖ ͡€)( ͜͡ʖ ͡€)

Spółdzielnia tłumaczy się póki co telefonicznie, że maja do tego prawo ponieważ jest to cześć wspólna instalacji CO za która oni również biorą odpowiedzialność co zarazem jest ich rzekomą własnością wieczystą. Według mnie to są bzdury.

Również wskazują, że jeśli dokonam wymiany na nowe grzejniki to z momentem wymiany przechodzi na mnie cała odpowiedzialność dotycząca obsługi/awarii grzejników - z czym akurat mogę się zgodzić.
Właśnie zamierzam napisać pismo i zapytać o podstawę prawną tego działania. Zapewne jak rozpocznę gównoburzę to nie dadzą mi zgody na wymianę grzejników XD

Co Wy o tym myślicie?
Mieliście może do czynienia z takimi fanaberiami? ()

Na dowód tekst pisma spółdzielni załączony jako zdjęcie.
GumaCS2 - #remont #oszukujo #pytanie #prawo #cebula #katowice

Cześć Mirki!

Mam ...

źródło: comment_0MsnmTaMreXWquCrobY6BGceCrmXUhYL.jpg

Pobierz
  • 11
@BajerOp: Nie mogę... bo wyjdzie to w momencie odczytów z podzielników... Mogę je również uszkodzić przenosząc na nowe grzejniki panelowe - nie żeliwne.

@Abazaba77: Dziwna praktyka. Prawdopodobnie stosowana do wyduszenia jakiej kolwiek kasy której de facto nie mają wliczonej jako wpływ do budżetu. Albo istnieje druga opcja ---> jak zauważyłem firma która świadczy usługi dla Spółdzielni to świetnie współpracujący znajomi ;) czyli interesik, jak zarobić jeszcze więcej niżeli na świadczeniu
@GumaCS2
zgodnie z rozporzadzeniem spoldzielnia jako zarzadca budynku wielorodzinnego ma obowiazek zapewnic Ci w pokoju 20 stopni celsjusza, w lazience 23 stopnie, wiec instalacja powodujaca podgrzewanie temperatury do tej wartosci należy do własności ogółu (czyli spółdzielni), na tej podstawie moga zarządac zwrotu grzejnikow
@odishewo: czy jesteś w stanie podać mi podstawę prawna? W łazience mam chyba z 18-19 stopni. Nie mam tam żadnego grzejnika przebiegają tylko rury grzewcze w pionie. Bardzo zaciekawiłeś mnie tym zdaniem. Poproszę o więcej szczegółów. Dzięki!
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - pragraf 134 ustęp 2
Są to temperatury obliczeniowe, tzn. tak projektuje sie ogrzewanie w pomieszczeniu zeby była możliwość osiągnięcia wskazanej maksymalnej temperatury (często ze względów ekonomicznych temp. jest niższa).

Jeśli będziesz chciał wojować, że masz w łazience za zimno, to nic nie ugrasz bo spółdzielnia odpowie, że na lata w których budynek powstał były inne przepisy (chociaż