Wpis z mikrobloga

@WarmWeather: na jakiej podstawie jeżeli mogę wiedzieć? No offence, nie jestem specjalistą od przepisów, ale kontakt jest ewidentny i wydaje się, że przez to pozbawił Rakiticia możliwości uczciwej walki o piłkę. W dodatku to dosyć niebezpieczne, bo właściwie spodem wyprostowanej stopy w okolice łydki/kostki.
@vind: ja też nie. Normalna gra, nic nie było, żadnej krzywdy, nawet nie zabolało. Podobnie jak Smalling w pierwszym meczu rzekomo skasował Messiego. Bez konsekwencji bo nie było co wyciągać.
@WarmWeather: No nie wiem czy normalna gra, bo z tego co pokazał Rakitić, który ze skłonności do udawania kompletnie nie słynie, to zabolało, ponadto uniemożliwiło kontynuowanie akcji w polu karnym. No ale nic to, może mamy inne zdanie na ten temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: był, ale i przy każdym uderzeniu łokciem faulujacy jest odwrócony tyłem a i to poważne przewinienie, akurat to raczej nic nie zmienia. Tak czy siak wyprostowaną nogą zablokował możliwość przepisowej walki o piłkę. Ralitic miał na celu jedynie piłkę.
@vind nie ma co porwonywac uderzenia lokciem, do tego wcisniecia sie przez zawodnika. Rozumiem o co ci chodzi i mysle ze to byla trudna decyzja w tak wczesnej fazie spotkania. Pisze po prostu swoje odczucia i nie upieram sie, ze mam ewidentnie racje w swietle przepisow ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@GoplanaLodz: No bo to nie wyglądało. Też w pierwszej chwili myślałem, że czysto wszedł, ale podczas meczu pokazywali powtórkę, na której czysto widać było kopnięcie Rakitica w nogę (choć nie celowe).
Wszystko się rozbija o to, że on nie chciał sfaulować tylko wskoczyć przed zawodnika Barcy więc słabo widać uderzenie, ale na tej powtórce z VAR przecież dobitnie da się zauważyć, że Rakiticowi noga odskakuje więc musiał być kontakt czyli faul.