Wpis z mikrobloga

@brachistochrona: ramy są mniej więcej takie same, nawet na korzyść meridy (635mm) vs lazaro (630mm). Osprzęt faktycznie jest lepszy, trochę mnie zniechęca fakt, że nie mogę się do niego przysiąść przed zakupem.
@gandi667: nie, rama integrala ma długość TT 65 cm (tj. długość mierzona horyzontalnie; sprzedawcy lazaro tego nie podają).

trochę mnie zniechęca fakt, że nie mogę się do niego przysiąść przed zakupem.


@gandi667: to i tak nic nie da. jak nie jesteś przyzwyczajony do jazdy, to przyzwyczaisz się do każdego roweru. natomiast jeżeli już jeździsz na dobrze dobranym rowerze, a po prostu kupujesz kolejny, to ewentualne niedociągnięcia wyjdą dopiero po jakimś
@brachistochrona: dzięki za informację, to trochę zmienia postać rzeczy. Miałeś może styczność osobiście z lazaro? Jak z jakością wykonania? Obawiam się trochę niespodzianek typu zwichrowana rama, pęknięcia itp. co wiązać się będzie z zabawą w wysyłkę kurierem bo nie dogrzebałem się informacji o sieci serwisowej.

@bartman28: polecisz coś konkretnego? Kojarzę tylko popularne marki typu Giant, Kross itp. i wśród nich w tej cenie nie ma żadnych perełek.
@gandi667: rama jak rama. Rzadko zdarzają się pęknięcia, a co roku masę tego sprzedają na allegro. Ogólnie nie polecam integrala ze względu na długość. W Twoim przypadku akurat to plus.
Siostra i szwagier mają niestety te rowery i niestety są trochę za duże (za długie)
@gandi667: ceny katalogowe w wiekszosci marek są sztywne do końca sierpnia (uwarunkowania kontraktu) jednak z doswiadczenia wiem, że po cichu mozna kupic rower w cenie zimowej w srodku sezonu :) tym bardziej nietypowe rozmiary ram ktore słabo schodzą. kombinuj i powodzenia.
@gandi667: 20% może być ciężko, ale 10-15% bez problemu ugrasz. Jestem po zakupie modelu z 2019 krossa na początku sezonu i każdy sprzedawca od wejścia proponował rabat. Swoją drogą marka może nie premium, ale imho w swojej cenie sprzedają rowery z dość sensownymi konfiguracjami.