Wpis z mikrobloga

Nie pamiętam kiedy tylu podludzi dodałem na czarną listę. Wszyscy cieszący się ze zniszczenia jednego z największych zabytków w Europie tylko dlatego, że cel w jakim go używano nie zgadzał się z ich ideologią, nie są w niczym lepsi od ISIS, które niszczyło zabytki w starożytnej Palmirze.

#francja
  • 31
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis: Pokolenie kultury obrazkowej. Obrazek nie niesie za sobą głębszych treści. Ma wywołać emocje. Często proste emocje a nie zrozumienie, wiedzę czy szerszy kontekst. Obraz może tylko być zbiorem plam, jeśli go rozumiesz może nieść za sobą o wiele więcej. Nie dziwi mnie na Wykopku brak zrozumienia, dziwi mnie brak refleksji we współczesnym świecie.
  • Odpowiedz
@1z10: 'Obrazki' zawsze były obecne w kulturze. W czasach gdy przeciętny chłop nie miał możliwości nauczyć się czytać i pisać, mógł poznawać sztukę, odczuwać jakieś emocje dzięki 'obrazkom'.
  • Odpowiedz
@Sommi: ej nie generalizuj, ja lubiłem pooglądać patostreamy, bo to swoista odskocznia od rzeczywistości. To nie oznacza, że popieram śmianie się z takiej tragedii, wręcz przeciwnie
  • Odpowiedz
aha to co można się śmiać z zamachu w Nowej Zelandii, z papieża, z gejów, z czarnoskórych, ale z płonącego zabytku nie można?


@amazing-detective-slash-genius: Utraciliśmy kawałek dziedzictwa kulturowego nawet jeśli odtworzą to już bezpowrotnie. Można się śmiać ze wszystkiego, ale w tym przypadku to pokazuje infantylność naszej kultury.
  • Odpowiedz