Wpis z mikrobloga

Udział eksportu do krajów spoza Unii Europejskiej w całkowitym eksporcie danego kraju. Z dedykacją dla prawdziwków od Polexitu - w przypadku naszego kraju 90% eksportu idzie do innych krajów unijnych. Z chwilą ogłoszenia wyjścia Polski ze wspólnoty nastąpiłoby tąpnięcie gospodarcze większe niż w wyniku wojny.

#uniaeuropejska #polska #ekonomia #ciekawostki #statystyka
Pobierz adam2a - Udział eksportu do krajów spoza Unii Europejskiej w całkowitym eksporcie dan...
źródło: comment_u8f0R9H63vDhxF4CUppP2ZGg6P9EMLU9.jpg
  • 113
Bo tyle średnio wynoszą cła importowe.


@adam2a: Średnio tyle wynoszą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem w jakim kraju żyjesz, ale z pewnością nie w Polsce, bo w pierwszym lepszym linku z google w pierwszych zdaniach piszą: "Obecnie stawki cła wahają się od 0 % do kilku maksymalnie kilkunastu. Jedynie mała gama produktów objęta jest wysokim cłem." Skąd wziąłeś tę "średnią"? ( ͡° ͜ʖ ͡
@adam2a: To w sumie typowo lewicowa retoryka. Cicho siedź i nie krytykuj wspaniałej Unii, bo tylko dzięki niej Polska eksportuje, ma drogi, lotniska i możemy bez paszportów jeździć po Europie. Tylko tylko, że to wszystko można mieć też bez Unii, a dokładniej bez całej ideologicznej części Unii. Problem tylko w tym, że nikt już chyba nie wierzy w możliwość reformowania tego betonu z Junckerem na czele.
@adam2a: A jak jest liczona produkcja kodu w tym ujęciu? Kiedy piszemy kod dla zagranicznej firmy to też jest ujęte jako eksport? Zastanawia mnie czy po wyjściu z UE niemieckie firmy wprowadziły by cło na kod czy dogadali by się i takie wyjście nie odiło by się na branży IT w Polsce.
Norwegia ok 400 mln euro

-Szwajcaria 145 mln franków

w porównaniu do tego co płacą pozostałe rozwinięte gospodarki to są grosze


@Brunoxp: Przelicz to na mieszkańca kraju.

takie coś znalazłem na szybko i koresponduje to z tym co kiedyś czytałem

Norway makes £740 million (at current exchange rates) a year in payments linked to its relationship with the EU
The UK pays £14,000 million a year to be a full member.
@adam2a: To jest bardzo wadliwy argument, na poziomie intelektualnym dziecka. Eksport do krajów Unii był przed naszym członkostwem w EU. W przypadku polexitu, przecież nie byłoby tak, że nagle nastąpiłby całkowity zakaz importu i eksportu. Po prostu - dołożono by biurokracji i w zależności od negocjacji - ceł. Gospodarka pewnie by trochę siadła, ale na pewno nie tak, jak w razie wojny.
@Vincenzo: The following export product groups garnered the highest dollar value in Maltese global shipments during 2018. Also shown is the percentage share each export category represents in terms of overall exports from Malta.

Electrical machinery, equipment: US$794.8 million (26.4% of total exports)
Mineral fuels including oil: $465.8 million (15.5%)
Pharmaceuticals: $340.2 million (11.3%)
Fish: $174.6 million (5.8%)
Toys, games: $165.2 million (5.5%)
Machinery including computers: $160.4 million (5.3%)
Books, newspapers,
tąpnięcie gospodarcze większe niż w wyniku wojny


@adam2a: Zgodzę się, że tąpnięcie by było, tak samo jak było po zakończeniu komuny. Ludzie by się nagle obudzili w innej alternatywnej rzeczywistości, gdzie produkt kosztuje tyle, ile jest warty - a nie tyle ile w eurokomunie kazali. #!$%@? by tysiące urzędników, którzy by musieli się chwycić uczciwej i pożytecznej pracy. Do kosza poszło by tysiące dyrektyw, które rzuca kłody pod nogi gospodarce, itp.
Ludzie powaliło was? Z jakiej paki jakiekolwiek państwo miałoby się zrzekać z możliwości kontrolowania tego, co się dzieje w innym kraju? Można gadać, że po Polexicie mielibyśmy wciąż możliwość importu j eksportu do UE, ale żadne państwo w ue nie zgodzi się tak po prostu na wyjście bez konsekwencji. Cała ta "bezużyteczna" ideologiczna otoczka ue jest tak zajebistym narzędziem do załatwiania spraw dla kraju, których normalnie nje dałoby się załatwić, a wy