Wpis z mikrobloga

  • 3
@azer: mam ustawione kategorie - person, car, truck i trochę zwierząt. Jak rozpoznawał wszystko, to z duma raportował mi, ze znalazł zlew w kotłowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@piwniczak: dokumentacja Home Assistant ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przeklejam. To jest ogólnie pod hass.io, bo były problemy z uruchomieniem TF tamże.

#tensorflow #hassio #cctv #monitoring
Udało mi się uruchomić TensorFlow na hass.io i zgrać go z usługą camera.record. Dla potomnych postaram się krótko opisać co i jak (zakładam, że ogarniasz yaml i hass.io):
1. Dodajemy stream: do configuration.yaml
2. Dodajemy do whitelist, w sekcji homeassistant katalog, w
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: a generalnie co sadzisz o uzywaniu nowych HA jako NVR? Ostatnio sie bawie MotionEye'm troche mi brakuje funkcjonalnosci, niektore rzeczy nie dzialaja w ogole i zastanawiam sie czy moze nie sprobowac z HA, skoro nowa wersja to umozliwia, czy raczej zainstalowac Blue Iris lepiej.
Generalnie lubie miec wszystko ladnie zintegrowane, wiec sklanialbym sie naturalnie ku HA, aczkolwiek ostatnio sie bardzo mocno przejechalem zastepujac deConz ZHA, na ktory stracilem wiele godzin
  • Odpowiedz
  • 0
@piwniczak: w aktualnej wersji jeszcze nie ogarnie wszystkiego idealnie. Myśle, ze trzeba poczekać kilka wersji. Zainteresuj się appka Xeoma. Komercyjna, ale kombajn. Na grupie ostatnio mocno zachwalali
  • Odpowiedz
@piwniczak: ogólnie mam nadzieję, że będzie jak ze wsparciem Homekit od Apple. W pewnej wersji coś się tam pojawiło. A kilka kolejnych updatów skupiło się na rozwoju Homekit i aktualnie jest naprawdę spoko. Obstawiam, że w najbliższych updatach mocno skupią się na rozwoju stream i camera.record.
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: pytanko: da się to połączyć z obecnym rejestratorem? nie wiem czy tam jest bezpośredni stream czy tylko przez chmurę (xmeye) i jaka malina do tego potrzebna minimalnie? mam na stanie 1b+ i zero W, ale to chyba by bylo za słabe.
  • Odpowiedz