Wpis z mikrobloga

#banki #bankowosc #finanse #pieniadze
Mircy, poszukuję konta bankowego dla starszej osoby.

Wymogi:
- prowadzenie konta bezwarunkowo bezpłatne,
- wpłaty/wypłaty w placówce bez opłat (jest w ogóle takie?),
- krajowe przelewy bez opłat,
- dostępne rozsądne konto oszczędnościowe w tym samym banku.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jkbck: PKO BP w jednym z pakietów ma wypłaty w placówce bez opłat, ale konto miesięcznie chyba 7 zł kosztuje. Moja mama je ma. Do tego normalny dostęp z internetu, ale tego nie chce testować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jkbck w tym momencie to chyba najważniejszy jest Bank, którego placówka jest w miejscu zamieszkania starszej osoby.. Nikt chyba nie będzie jechał specjalnie 30 km aby wpłacić kilka złotych na swój rachunek :)
  • Odpowiedz
@jkbck: Nest Bank lub Idea Bank - konto nawet z kartą bez warunków za 0 zł. Wpłaty/wypłaty w placówce też. Ale jak piszą przedmówcy, to kluczowe jakie miasto (czy są oddziały).

Inne banki: albo wymogi jakiejś aktywności, albo wpłaty/wypłaty płatne, albo słabe konto oszczędnościowe.
  • Odpowiedz
@jkbck: Idea jest dość nachalny z ofertą inwestycji które bywają kontrowersyjne. Nawet jak nie masz wyrażonej zgody na kontakt z ofertami marketingowymi, to dzwonią jak widzą, że się kończą lokaty i mówią że mają różne opcje inwestowania. Zastrzegają że to nie jest oferta, ale jeżeli klient wyrazi zainteresowanie to mogą ją przedstawić. Są przy tym dość nachalni, wiec nie wiem czy to jest najlepsza oferta dla starszej osoby.
  • Odpowiedz
@poczekaj: Dziękuję, w razie wyboru tego banku będę zwracał na to uwagę. Mam ROR w Idea i nigdy mi nic nie proponowali, ale nigdy nie miałem u nich lokaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz