Wpis z mikrobloga

@Mr_Beniz: jak Ci sie takie malowanie podoba, to spoko. Z tego co czytałem (nie jeździłem, bo u mnie tarczówki), to do Tiagry hamulce szczękowe powinny być nazywane spowalniaczami, a nie hamulcami
  • Odpowiedz
@nieteczasy2: Zaciski Shimano Sora dają radę nawet na karbonie, nie wiem skąd taka opinia. Mam porównanie z szosą na hydraulicznej Ultegrze - wiadomo, jak jedziesz ustawkę w grupie i co chwila hamujesz to tarcze przy obręczach karbonowych są zbawieniem. Ale OP pyta o rower na Sorze xD
@Mr_Beniz: Wygląda spoko, Shimano Sora działa dobrze i płynnie. Pytanie tylko za ile.
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: Za 3500? Trek Domane AL3. Za +/- 4k PLNów Canyon Endurance AL 6.0 albo Rose PRO SL Tiagra, oba już ok. 8,6-8,7 kg i grupa wyżej. A tak w ogóle to chyba najlepiej szukać przyzwoitej używki na lepszych grupach, chociaż na 105...chociaż ja na pierwszą szosę kupiłem nowego Treka za ok.3000 i na złapanie bakcyla i pierwszy sezon - dwa był super, teraz już mnie wkurza, że ciężki, że nie
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: ja mam krossa vento 3.0. To moja pierwsza szosa więc mogę tylko chwalić :D na trekking24.pl jest za 2750zł, z 2018r. zamówiłem. Napisali maila, że go nie mają i dadzą mi za 2800 model z 2019 roku.
Dostałem jeszcze siodło inne, bo tam wrzucaja siodło kross p1.0 a ja dostałem kross p3.0 według mnie bardzo wygodne
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: Jeśli chcesz mieć świetną ramę kosztem trochę słabszego osprzętu (który i tak wystarczy w pierwszej szosie) to Trek Domane AL3 będzie jak najbardziej ok. Jeśli chcesz mieć dobry osprzęt i dobrą ramę na już i nie bawić się w przyszłości w wymianą komponentów na wyższą grupę to Triban 530. Oba rowery o geometri endurance - wygodniejsze na długie trasy (nie dla wszystkich). Jeśli chcesz uzbroić się w cierpliwość i dozbierać
  • Odpowiedz