Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #budownictwo #deweloperka

Witam
Przymierzam się zakupu mieszkania. Mam już zarezerwowane i otrzymałem rzuty od dewelopera. W związku z tym że to zakup mojego pierwszego mieszkania wżyciu ( ͡° ͜ʖ ͡°) może ktoś na postawie doświadczeń ma jakieś uwagi lub zastrzeżenia do inwestycji na podstawie tych planów. Pierwsze co mi się rzuca to studzienka kanalizacyjna w ogródku. Deweloper zapewnia że to będzie mała studzienka, ale i tak mu nie wierze. Dzięki za konstruktywne uwagi.
źródło: comment_yONs7n5jCBAiDHyrmZtoEAn2ZJU4sGXB.jpg
  • 18
@lizak21: koniecznie weź rzeczoznawcę / fachowca do odbioru technicznego, inaczej Cię wyruchają. a do projektu wystarczy ktoś ogarnięty, np. wykończeniowiec, pomoże rozmieścić gniazdka etc.
na #!$%@? wydzielać kuchnię przy takim metrażu w nowym budownictwie, to nie wielka plyta

@Wave: No w tym metrażu klatki dla szczura to rzeczywiście nie ma gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A na #!$%@?? Nie wiem, może ja jestem dziwny, ale gotuję dużo i gdyby nie oddzielna kuchnia to by mi cała chata śmierdziała cebulą, czosnkiem i smażonym mięsem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A na #!$%@?? Nie wiem, może ja jestem dziwny, ale gotuję dużo i gdyby nie oddzielna kuchnia to by mi cała chata śmierdziała cebulą, czosnkiem i smażonym mięsem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie, okap nie wyłapie wszystkich zapachów jeśli będą miały wolną drogę do rozprzestrzeniania się po mieszkaniu.


@WaveCreator myślę, że kwestia gustu - całe życie mieszkałem w domu (A później w mieszkaniach), gdzie kuchnia była osobno i
Miałam i oddzielną kuchnie i aneks i aneks jest o wiele lepszy. Szczególnie przy małych dzieciakach, gdzie gotując masz je cały czas na oku. Mi jakoś zapach jedzenia w domu nie przeszkadza :)


@tuttifruttis: Generalnie o osobnej kuchni może warto pomyśleć jak się ma metraż powyżej 70 metrów, a nie 40 jak tutaj, a nawet wtedy ja bym zrobił kuchnię przynajmniej częściowo (półścianka/barek) połączoną z salonem ( ͡° ͜ʖ
@lizak21 z uwag do samego ogródka to:
Sprawdź czy zamontowano zewnętrzne podejście wody zimnej, prądu i światła.
Na odbiorze ruszaj każdym skupkiem i przeslem bo lubia źle wkopac i źle zamontować.
Studzienki to pewnie od drenażu będzie taki plastikowy korek zrownany z ziemią. Dasz tam kwiatek na to w doniczce i będzie git. Nie przeszkadza i nie śmierdzi.
Ogólnie ogródek poniżej 50 m2 jest bezsensem, jest większym obowiązkiem niż daje korzyści. Jak