Wpis z mikrobloga

#laser #ploterlaserowy #wypalanie #cnc

Wykopki potrzebuje porady ale nie wiem gdzie uderzać, może tutaj ktoś podpowie

Koleżanką ma ploter laserowy i wypala mi niektóre rzeczy. Twierdzi że grafiki są średniej jakości i przez to ciężko się jej z nimi pracuje.

Grafiki 1600x2300 - proste linie, nieskomplikowane mandale na bazie koła które docelowo są zmniejszane bo wypalanie na małym kawałki drewna o średnicy 3-3.5cm

I teraz pytanie - skoro ona pomniejsza te grafiki to można w ogóle mówić o słabej jakości? Jak dla mnie wtedy zagęszczenie pikseli jest większe i nie ma straty na jakości żadnej. Poza tym grafiki nawet w powiększeniu wyglądają ok, dopiero jak się je porządnie rozciągnie to widać delikatna pikseloze, no ale tutaj nie ma o tym mowy - obraz jest zmniejszany w projekcie.
bkwas - #laser #ploterlaserowy #wypalanie #cnc

Wykopki potrzebuje porady ale nie wie...

źródło: comment_QsxV5Tlm1kbtImhLqKWJcYoWAnCCrUkl.jpg

Pobierz
  • 8
@Leel00
@Dusha wszystkie grafiki w pdf, pytałem się jej jaki chce format ale odpisała że obojętnie więc dostała to co miałem - pdf.

Ale pytanie pozostaje, myślicie że jest problem z jakością gdy ona je pomniejsza? Bo jak dla mnie to nie ma sensu
@bkwas: Może otwiera pdfa, robi prinscreena i ... Przyznam, że nie mam pomysłu. Na tym jpgu, który zamieściłeś też widać pixeloze i jak dl;a mnie jest nieostry..ale może to tylko tak, bo co wykop robi z fotkami, to nie wiem
@Leel00 wykop pogarsza, w pdfie wygląda to dużo lepiej. No i przede wszystkim ona te grafiki pomniejsza więc ja nie widzę problemu.

Może rzeczywiście zrobić wektorowe, nigdy nie robiłem ale to chyba nie jest jakiś gigantyczny problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bkwas: tylko wektor, bo prowadzenie lasera xy idzie po wektorze. Jak dasz jakąkolwiek grafikę z pixelami to trzeba ją na wektory przerobić > niezależnie od rozdzielczości wyjdzie to słabo.
(To ze pdf to nic, pytanie czy grafika wewnątrz jest zapisana z kompresjcą jak jpg, czy bezstratnie, czy wektorowo. Pdf to tylko kontener)