Wpis z mikrobloga

Ale imba się #!$%@?ła wykapki, dostałem z UP skierowanie do pracodawcy. Stanowisko kelner, pensja minimalna. Ja skończona ekonomia, doświadczenie na stanowisku obserwator finansowy. No ale #!$%@? trzeba iść do gościa podstęplować bo mi #!$%@? zabiorą ubezpieczenie zdrowotne, a nie daj Bóg zachoruje i co wtedy? Nie dość że opieka #!$%@? to jeszcze mam za nią płacić ? xD No to poszedłem, jakaś #!$%@? kantyna przy uniwersytecie, wydział prawa. Otwiera mi Janusz, mówię dzień dobry, ja po stempelek. Janusz się spojrzał i mówi do mnie że jak nie chce pracować to on mi nic nie podstempluje. To ja mówię Januszowi, że ja mogę u niego pracować tylko nie wiem czy mu się to opłaci. Janusz się pyta, jak to - przecież pensja minimalna wpisana w ofercie pracy i że muszę się na nią zgodzić. Na co ja mu mówię, że mam tendencję do długiego przebywania na zwolnieniu chorobowym i zgłaszania nieuczciwych pracodawców do PiPu. Pracy nie dostałem, ale pieczątka jest.

#pracbaza #gownowpis #heheszki
  • 53
@utopjec: nie - nie płaci, gdyż nie zarabia więc nie posiada swoich pieniędzy, z których te podatki są odliczane. Dodatkowo jeśli otrzymuje zasiłek, to te podatki za niego płacimy my podatnicy - bo z naszych pieniędzy ten zasiłek otrzymuje

Jeśli zaś żyje za zgromadzone (przez niego lub przodków) środki, to rejestrowanie się jako bezrobotny w celu wyłudzenia ubezpieczenia zdrowotnego jest nawet jeszcze gorsze
@powaznyczlowiek: w ogóle opowiedz mi historię opa, bo widzę, że wiesz, ile dostaje zasiłku, czy zarabia na czarno

Jeśli zaś żyje za zgromadzone (przez niego lub przodków) środki, to rejestrowanie się jako bezrobotny w celu wyłudzenia ubezpieczenia zdrowotnego jest nawet jeszcze gorsze


ty wiesz w ogóle, w jakim kraju żyjesz? żyjesz w kraju, który zapewnia każdemu dostęp do służby zdrowia, więc mówienie o wyłudzeniu jest raczej trollowym zagraniem, nie ośmieszaj się,