Wpis z mikrobloga

@westmar76: 12 lat i nadal dobrze się bawię. Po części dzięki znajomym z którymi gram od samego początku, a po części dzięki All The Things. Jest w tym też mała część tego, że PvP gra się teraz znacznie przyjemniej niż w Legionie.

Głównym problemem BfA jest (imo) class design. Większość speców nie była w tak słabym stanie od lat, a te, którymi gra się naprawdę przyjemnie można na palcach jednej
@Taemp: Ja akurat w Legionie świetnie się bawiłem w pvp. Legion to tylko PvP było. Nieśmiertelny disco priest i dk frost. W obecnym dodatku postawiłem na demo locka i ret pally. Zawsze mam tak że co dodatek gram innymi klasami. Z tego co pamietam to w cata był to bm hunter, a w następnym dodatku sprey. Wcześniej to nie pamietam, chyba coś z druida.
@Taemp: Nom, ja od WoDu lubiłem bardzo grać Outlaw Rogalem - takim bandytą-rewolwerowcem naginając rzeczywistość przeklętymi kościami, który zamiast czaić się w cieniach to weźmie rzuci ci piach w oczy, kopnie w jaja, a potem przystawi ci pistolet do czoła, bo tylko frajerzy przychodzą z nożami na strzelaninę. Ale z racji, że też chciałbym sobie porajdować to musiałem się przerobić w Assasyna, bo Outlaw mimo że jest miodny w hui, to
@ChochlikLucek:
Wiesz co, mnie irytuje kołowrotek, który stworzyli. NIGDY nie jesteś w stanie powiedzieć, że masz BiS gear. Zawsze może się trafić TF / WF, który dorzuci te 5 ilvl. Gear nie jest też unikalny, tylko sprawia wrażenie placeholderów ze statsami. W TBC znałem każdy fioletowy item na pamięć wraz ze statystykami i efektami. Teraz nie wiem jak się mój tier nazywa. Dawniej mogłeś wyznaczyć sobie cele, które chciałeś osiągnąć (BiS),
@Taemp: największym rakiem w obecnym class balanie są utility. Są klasy pokroju Rogala i DH które mają taki wachlarz utility, że grzechem jest ich nie brać na M+. Stuny, aoe stuny, aoe stelth, sap/klatka, mocny ST dps, mocny AoE dps, mobilność, Darkness. A ja jako Unh mogę sobie konia zwalić, a nie pójść na wyższe m+, bo mam tylko gripa który w połowie wypadków nie działa i combat ressa. Ale combat
@westmar76: zrobiłem cutting edne na ghuunie, na mythic zuldazar mnie nie biorą bo DK to gówno, więc sobie od połowy lutego zrobiłem przerwę aż do Crucibla, a obstawiam, że zrobie ten raid max 3 razy na HC i znowu przerwa aż do 8.2. Teraz nie ma absolutnie żadnego contetnu.
@marv0oo: Unh DK jest w każdym topowym teamie na Motherlode, więc chociaż tyle. A tank / heal inny niż odpowiednio prot war / rdudu nie ma prawa bytu. Z drugiej strony zawsze tak było, że FotM zmieniał się cyklicznie, ale przy M+ jest to szczególnie odczuwalne, bo balansowanie utility zdarza się znacznie rzadziej niż dps/hps throughput. Ale to dotyczy high-endowego contentu, bo M+15 zrobisz w każdym pt. Gorzej jak chcesz pchać
@Taemp: Na motherlode jest brany pewnie dlatego, że unh ma teraz jedne z mocniejszych aoe w ogóle, ale to nadal tylko jeden dung. Rogal jest w praktycznie każdym party na dungach, bo ma posrane utility, a dk w dpsie nie ma prawie żadnego
A blood się trzyma dobrze od Tomba, ale ja nie umiem grać tankiem więc tego pod uwagę nie brałem xd
@marv0oo: Nie tylko Motherlode. Unh niesamowicie skaluje się w ilością mobów:
https://www.wowhead.com/unholy-death-knight-advanced-rotation-guide

Unh DK w ostatnim MDI zrobił ponad 1 mln DPSu:
https://clips.twitch.tv/TawdryHeadstrongCaterpillarDoubleRainbow

Rogale = więcej skipów (mają to zbalansować w 8.2), więc taki Freehold to 2-3 rogale i do tego ww (5% dmg passive), ale unh naprawdę dużo biega bardzo wysokie M+. Rogale, WW, Unh DK, i DH. Żaden inny melee nie robi bardzo wysokich kluczy. Pomyśl, że jak ktoś
@Taemp to się troche pozmieniało przez te pare miesięcy xd. Jak robiłem sobie przerwe, to jeszcze malo kto zwracał uwagę na to skalowanie AoE u Unha
@marv0oo: Limit i Honestly na pewno mieli po jednym prot palu. Ogólnie paladyn dobrze stoi w rajdach - często widzi się ze 2 (1 ret / prot i 1 hpala).
Chodziło mi o M+ - tutaj paladynów po prostu nie ma qq
@marv0oo: W skrócie: tak.
Ale są ciężkie do simowania i nie ma konsensusu co do tego, czy będą dobre jako baseline zamiast stat sticków, czy raczej do wykorzystania w niektórych sytuacjach. Zależy od ilvlu, klasy, specu, innych itemów, etc. Void Stone i Idol zapowiadają się najlepiej, ale jest jeszcze kwestia ew. balansu na wyjściu z PTR. Trzeba poczekać i zobaczyć jak się będą sprawdzały na żywo.