Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1368
Rodzice i nauczyciele czyli ludzie, którzy powinni współpracować nad rozwojem dzieci skaczą se do oczu podczas gdy ludzie odpowiedzialni za #!$%@? system edukacji szczują ich na siebie nawzajem i #!$%@?ą ich pieniądze, które mogłyby tę sytuację poprawić, na jakieś populistyczne gówna.

Borze, jakie to polskie xD

#strajknauczycieli #bekzpodludzi #dzielirzadz #terazpolska
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szpongiel: dzięki za choć jeden normalny komentarz. Mam wrażenie, że ludzie w naszym kraju są ślepi i głusi. Niestety PiS nie da nam podwyżek, bo nauczyciele to nie jest elektorat. Za to rolnik jest więc krowa+ się należy. A podobno nie ma pieniędzy. Kłamią bez cienia zażenowania o wysokości naszego wynagrodzenia, ilości strajkujących szkół i wielu innych rzeczach.
  • Odpowiedz
@szpongiel: wcześniej było szczucie na mundurowych emerytów, że niby wszyscy są z ubecji, potem młodzi lekarze zarabiający mniej niż kasjerka w Lidlu stali się wrogiem społeczeństwa a teraz nauczyciele.
Wiadomo, że podejrzliwym wobec siebie i skłóconym narodem łatwiej manipulować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@krave: nom, szczególnie przy lekarzach to było wyraźnie widać. A to przecież zawód chyba nawet ważniejszy niż nauczyciela (albo równie ważny) i instytuacja również systemowo staczająca się.
  • Odpowiedz
@cienki137: tak jak obietnica, że 2023 nauczyciel ma zarabiać 8000. Tacy szczodrzy! Zepchnąć podwyżki na swoich następców, którzy w budżecie zastaną dziurę wielkości dołu po meteorycie tunguskim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krave: bardzo możliwe. Pewnie by mnie to trafiło gdybym nadal mieszkał w Polsce.
Miałem po 5-6 latach wracać, czyli jakoś teraz, no ale kurła jak? (°°
  • Odpowiedz
@lenamilena: ciemnotą i mocno rozwarstwionym społeczeństwem z niewyrobioną klasą średnią.
Reformy edukacji począwszy od 99 roku mają na celu produkcję takiego właśnie społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@szpongiel: nie wracaj, żyj spokojnie. Mnie krew zalewa ilekroć słucham wiadomości, myślę, że propaganda w PRL była delikatniejsza. No i jak dla mnie dążymy do bycia państwem totalitarnym.
Niektóre cechy totalitaryzmu wg Normana Daviesa: propaganda; „wróg dialektyczny”; psychologia nienawiści: kreowanie i podsycanie nienawiści; monopol w dziedzinie sztuki, estetyzacja władzy; cenzura prewencyjna, fabrykowanie informacji; pogarda dla liberalnej demokracji;
  • Odpowiedz
@lenamilena: już słyszałem że porozumienie z rezydentami to też była generalnie ściema. PiS udaje że się dogaduje, coś tam podpisuje a później ma to gdzieś. Z nauczycielami będzie podobnie, w końcu dojdą do jakiegoś porozumienia a później jak w 2017 rewaloryzacja o wysokości 5 procent została zmniejszona do 1.3 procenta.
  • Odpowiedz
PiS nie chce reformy oświaty i wykształconego narodu. Tylko ciemnotą da się łatwo manipulować


@lenamilena: no i tu trafiłas w sedno. po co politykom w Polsce wykształcony elektorat, żeby wybrał mądrze?
  • Odpowiedz
@lenamilena: tak samo jak PO przez 8 lat z tym że oni jeszcze kradli na potęgę i sprzedawali państwowe dobra oraz całe media zagranicznym korpo. W Polsce nic się nie zmieni bo bedzie albo PiS albo PO ewentualnie ich podpartie. Polecam wyjechać z kraju :)
  • Odpowiedz
@Maticwaniak: niestety nie ma alternatywy () @cienki137: zapewne! wszystko ściema-państwo z dykty i papieru, gdzie trawę malują sprayem na zielono jak w Koreii Pn. Ale i tak jestem dumna z mojej grupy zawodowej, bo nauczycielki odkąd pamiętam, nigdy nie potrafiły się zjednoczyć, tak jak np. pielęgniarki, a tu taka niespodzianka, że to właśnie ta grupa powiedziała basta ściemie wciskanej nam przez Kociego Króla i
  • Odpowiedz