Wpis z mikrobloga

@Bekrasit: Z takimi pytaniami to bym się udał na jakieś żółwiowe forum, ja niestety nie jestem ekspertem. W praktyce każdy żółw w końcu urośnie, a odpowiednich warunków wymaga cały czas. Trzeba też się sporo dowiedzieć, bo na temat żółwi krążą szkodliwe mity jak np ten, żeby karmić je sałatą (która w rzeczywistości im szkodzi).
@Antybristler moje jedno z ulubionych zwierząt świata (ʘʘ) nie chomiki, nie świnki, nie króliki - żółwie (ʘʘ) w swojej zyciowej karierze miałam 7 czerwonolicych, dwa ostatnie tak urosły że poszły do super przystosowanego oczka przyjaciółki. Edek był taki fajny, że się komuś spodobał za bardzo :( ciągle mi się marzy kolejny, ale już nie wodnoladowe a stepowy taki, ech, poklep swojego po główce i
@Antybristler: Aż mi się ciepło na serduszku zrobiło, jak to wideo zobaczyłem. Jakbym swojego widział (ʘʘ)
@TauCeti: Dożywają różnie też zależnie od płci, samiec dłużej pożyje. Samica ma ten problem, że znosi jaja – w warunkach domowych z oczywistych względów nie będą one zapłodnione i z tego względu często ich nie „urodzi”. To może spowodować, że z czasem zaczną one twardnieć i nie będzie w stanie