Wpis z mikrobloga

#strajknauczycieli #nauczyciel #strajk #bekazpisu #neuropa

Jak czytam te wasze wysrywy na nauczycieli to mam cichą nadzieję, że będą zarabiać jeszcze mniej i wasze dzieciaki będą uczyć największą szkolne głąby.

Jakim #!$%@? trzeba być krótkowzrocznym, żeby nie zauważyć, że niskie zarobki skutecznie zniechęcają ambitniejsze jednostkii do podjęcia tego zawodu.

Sam chętnie zostałbym nauczycielem wosu czy historii, aby swoją pasją zarażać dzieciaków. Te wspominane przeze mnie przedmioty to moje koniki i do tej pory udzielam z tych i wielu innych przedmiotów korepetycji.

Jestem dobrym korepetytorem. Z moimi uczniami osiągam wiele sukcesów na różnych szczeblach nauczania, ale nigdy nie chciałbym zostać pełnoetatowym nauczycielem w państwowej placówce.

Dlaczego?

Właśnie przez zarobki.

A jak patrzę na zatrzęsienie wysrywów trzymiesięcznych kont, to widzę, że PiS ma cieplutko i Szefernaker wytoczył najcięższe działa przeciwko nauczycielom. #polityka
  • 29
@Maliszak:

W wielu placówkach proszą, aby zwracać się do nauczycieli Panie/Pani Profesorze/Profesor.


Ależ ja to wiem, tylko raczej nie spotykam osób, które skończyły już szkołę i są na/po studiach, a nadal tak tytułują nauczycieli z liceum.
@Maliszak: Spoko, ja też uważam że nauczyciele nie zarabiają odpowiednio. Tylko mamy tu kilka innych kwestii o których się nie mówi:
- Wyborcy wolą dostać kolejne ileśtam+ niż podwyżki dla nauczycieli,
- Zastana sytuacja to efekt wieloletnich decyzji (lub ich braku) POPiSu, a strajk jest teraz, bo każda grupa zawodowa widzi, że to najlepszy moment na ugranie czegokolwiek,
- Sama idea żeby wszyscy nauczyciele dostali tyle samo podwyżki, to nie jest
@Jakis_ja: technikum rolnicze here, taki #!$%@? to ja dawno nie widziałem, babeczka od matmy cały czas powtarzała mature podstawowa chociaż były 8h tygodniowo w tym 4h na rozszerzenie ale hu że połowa klasy chciała coś ruszyć dalej, i było wielu fajnych ludzi, ale byli ludzie którzy na praktykach stosowali filmy z PRL do nauczania. A kilku było zajebistych jak gościu od historii z którym zaczynaliśmy rozmowę o 1939 a konczylismy jak
@Maliszak no już byś dzieciaki zarażał historią i wosem xD ty chyba reali nie znasz i jakbyś ze 2 na 30 przekonał żeby ksiażke otworzyli to byłby sukces. Niestety wiekszość uczniów jak i nauczycieli przedstawia postawe iść i odbębnić.

Moga im i po 2 koła dać, ale każdy wie że to nic sie nie zmieni i zostanie jak było. "Ambitni", którzy mają lgnąć zginą pod sterta CV a stara gwardia zostanie. Tu
niskie zarobki skutecznie zniechęcają ambitniejsze jednostkii do podjęcia tego zawodu.


@Maliszak: super. A wysokie zarobki skłonią najgorsze jednostki do pozostania w zawodzie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpierw naprawa systemu, potem podwyżki.