Wpis z mikrobloga

@rafal-heros: Panel słoneczny ładuje akumulator jakiś osobny? Jakie podaje napięcie i do czego wykorzystujesz ten prąd?

Bulwa podoba się mje w opór takie podejście, na YT jest masa amerykanów którzy tak sobie podróżują i robią wideo o swoich modyfikacjach :)
  • Odpowiedz
@Saeglopur: prąd głównie do lodówki kompresorowej. Kupiłem lodówkę na 12v indel która mrozi do minus 18 stopni. Reszta to ładowanie GOPR, gimbal telefon, głośnik bluetooth, ładowarka do laptopa na 12v. Panel 110w.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: dzięki, ciekaw jeszcze jestem czy jakoś rozwiązałeś wentylacje czy się nie przejmujesz drobiazgami? :) od siebie mogę polecić rejony florencji. W niedalekiej odległości masz Pizę, san Marino i Rimini. Barcelona, Nicea, cannes tez da się wpleść w trasę bo lecisz wybrzeżem.
  • Odpowiedz
@Neoplan: racja. Takim jak t5 to kieruje się jak osobowym, wszędzie się zmieśccisz. Mam jeszcze przyczepę niewiadow ale nie chciałem nią jechać bo rzuca się w oczy. Fajne do zabudowy są Ople vivaro czy Renault bo mają kwadratowa pakę a w t5 zwęża się ku górze
  • Odpowiedz
@Neoplan: nie będę chciał wjeżdżać na każdy parking podziemny, nawet nie będę się pchnął w każdą wąską uliczkę, crafter lub sprinter z najwyższym dachem bo warunkiem jest to żebym mógł się w środku stać wyprostowany, podróż ma być na kilka miesięcy, na kilka tygodni mógłbym się przemęczyć z czymś mniejszym. Poza tym będę chciał zbudować w nim poza łóżkiem prysznic i kuchnię więc miejsce się przyda.
  • Odpowiedz
@rafal-heros: powiedzmy ze w nocy będziesz stal na odludziu to z czego lodówka prąd będzie brała? Z paneli i zapasu ich?

btw. szacunek za prace, super wygląda. Gdzie będziesz podróżował?
  • Odpowiedz