Wpis z mikrobloga

Ooo nie znałem wczesniej tagu #stolarstwo
Witam współmirkujacych. Chciałem sie pochwalić swoją pierwszym meblem drewnianym (wcześniej tylko szafki z płyty wiórowej na duperele). Tym razem zrobilem prosty stolik RTV na bazie blatu jesionowego 2.7 klejony na kolkach 8mm. Jak zwykle zaczęło się od tego ze nie znalazłem nic w sklepach i zaczaley sam rysować. W planach mam jeszcze komodę 100*125 cm i jakis fikusny kawowy stolik. Pytanie czy robić: drewno czy fornir i czy robic od zera czy renowacje prlowskich ??
A.....b - Ooo nie znałem wczesniej tagu #stolarstwo 
Witam współmirkujacych. Chciałe...

źródło: comment_E4uKE7faDtUi4Orw4g1n4pu77cMPMyWT.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@126technics: masz rację odnośnie słojów. Lepiej by wyglądało pionowo. Niestety projekt zakładał wycięcie elementów z jednego dostepnego kawałka i nie udało sie tak wykreślić. Stąd też grubość ścianek pionowych i frontów. Przy zamkniętych szufladach nie rzutuje wg mnie na proporcje. Z kolei użycie 18 lub 20mm nie dawało by mi efektu "solidności" a chciałem cos odróżniającego się od mebli ze sklepu.
  • Odpowiedz
@Adamob: a możesz napisać jak zacząłeś że stolarką? Masz narzędzia, miejsce na robotę? Sam chciałem spróbować stolarstwo jako hobby bo szukam jakiegoś technicznego zajęcia żeby się zrelaksować ale mieszkam w mieszkaniu i nie mam nawet piwnicy.
  • Odpowiedz
@Pies_Benek: nie mogę powiedzieć że zacząłem bo to wszystko trochę na wariackich papierach i potrzeba chwili. Nie mam specjalnych narzędzi ani warsztatu. Projekt zakładał więc że ograniczę sie do złożenia elementów a części wytnie sklep. W sumie we wszystkich trzech meblach tskie było założenie. Co do tego to robilem go w garażu na osłoniętym podłożu. Eiercenie dziur pod kołki i dobijanie jest dosc głośne. Ale już zbijanie szufladek w domu (ikea
  • Odpowiedz
@Adamob: Fajny, dobra robota. Ja osobiście nie wytrzymałbym psychicznie wiedząc, że pod frontem szuflady są te przypalenia od piły (picrel) ;) no to podobno choroba ;). Jeszcze jakbyś gdzieś dostał listwy jesionowe to ja bym #!$%@?ął listwę wzdłuż blatu i spodu żeby ukryć wielowypust z klejonki i zrobiłbym podcięcie pod kątem do wewnątrz na bokach frontów szuflad, żeby je było łatwiej chwycić do wysunięcia.
D.....t - @Adamob: Fajny, dobra robota. Ja osobiście nie wytrzymałbym psychicznie wie...

źródło: comment_A9ODPTesxQn34FH38UJlp2SmkiDuLiWw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DulGukat: dzięki. Ja skupiałem sie nad tym by pod palcem nie byl wyczuwalny przeskok na laczeniach i krawędziach szuflad. Każdy ma swoje objawy ;) Szuflady ogólnie sa nie do używania. Trzymam tam jakieś kable i początkowo planowałem uchwyty zrobić. Ale po złożeniu stwierdziliśmy ze bez będzie ładniej i praktyczniej bo dziecko nie otworzy zbyt łatwo. Wiec nie bede frezować nigdzie ;)
  • Odpowiedz