Wpis z mikrobloga

@rybak17: A polacy to w swojej historii nigdy wojen nie prowadzili? Każdy naród kradł, mordował i niszczył bo taka jest natura człowieka i mówienie jakie to inne państwo nie jest złe bo nas kiedyś zaatakował jest po prostu śmieszne. Nie ma państw dobrych i złych są po prostu ludzie
  • Odpowiedz
@United: Spójrz na mapę i spróbuj ją zrozumieć, większość połączeń tyczy się Hiszpanii i Francji, teraz odpal wiki i poczytaj co robili w swoich koloniach.

Wtedy może zrozumiesz że nie była to zwykła wojna gdzie dwa fronty walczyły ze sobą.
  • Odpowiedz
@rybak17: I co z tego? To niby ma być powód by budować wartości na nienawiści do innego państwa? Powiedz mi co takiego daje właśnie takie odniesienie według ciebie bo jestem ciekaw? Jeszcze gdyby dane państwo samo wywalczyło swoją niepodległość, a nie zostało po prostu porzucone przez na przykład Francuzów dla których kolonie przestały być opłacalne a samo społeczeństwo Francuskie było antykolonialne. Tożsamość narodową powinno się budować na rzeczach które się
  • Odpowiedz
@United: nie wiem jak Francuzi ale brytole mieli swoje obozy koncentracyjne w Afryce. Odzyskanie niepodległości z pod czyjeś okupacji to ważna sprawa o której jako Polak powinieneś wiedzieć.
  • Odpowiedz
@rybak17 Ale ja znam historię. Czemu nie można wspomnieć w hymnie o przyjaźni z innym narodem, a zamiast tego piętnuje się te, z którymi ma się (przecież nie wieczną) kosę?
  • Odpowiedz
@t0ffik: Jakby ktoś się zastanawiał nt. Węgier i Mongolii (i przy okazji Turcji), zwrotka hymnu Węgier

Lecz niestety, przez nasze winy
Gniew Twój wzbudziliśmy
I Twe gromy poczęły spadać
Na nas z nieba
  • Odpowiedz