Wpis z mikrobloga

@goferek: Biały Jeleń nie jest łagodny (C14-16 Olefin Sulfonate). @medix: Tak samo Nature Box. I szacun @Nizax za polecenie Nivea. Ktoś już ma problemy i świetnym pomysłem jest ładowanie tony silikonów na skórę głowy.

@suicide_is_painless: Natura Siberica seria man. Eco Laby dla mężczyzn niestety mają SCS, ale gdzieś w środku składu więc ewentualnie możesz sprawdzić czy nie zaszkodzi. Ogólnie polecam dodawanie jedną-dwie krople dziegciu do szamponu i swędzenie czy
@medix: Tak samo jak Biały Jeleń jest oparty na dość mocnym detergencie. A jeżeli ktoś prosi o coś łagodnego, to tych bym nie wliczała. A, że coś komuś nie szkodzi jest raczej mało miarodajne :P
@magnes125: widze ze sie znasz na skórze :P Co byś polecała na trądzik? Słyszałem że herbata z bratka może być efektywna. Czy jak myję twarz z rana szarym jeleniem w kostce a potem smaruję kremem nivea for men i czuć że jest chyba pół-tłusty albo i mniej to robię tylko gorzej dla skóry?
@Nizax: W kwestii pielęgnacji twarzy, to daleko mi do eksperta Babki na #mirabelkopomusz doradzą Ci najlepiej. Mogę Ci co najwyżej napisać co robię ja i co raczej Ci już bardziej nie zaszkodzi, a przy tym nie wydasz milionów monet.

Po pierwsze nie myj mydłem ma zasadowe pH. I nivea to też nie jest zbyt dobry pomysł. Wysuszający alkohol denat, silikony, parafina itd. Sama mam z tym problem i unikam wszystkiego co
@suicide_is_painless: No właśnie w tym rzecz. Ja też z H&S przez wiele lat byłam zadowolona bo po każdym innym miałam łupież. Tylko to się liczyło, a to, że włosy wypadają i robią się tłuste po kilku godzinach nie miało aż tak dużego znaczenia. Bo przecież nie ma łupieżu! Od kiedy go odstawiłam zużyłam już niezliczoną ilość szamponów i nic mnie nie wyspało, a bałam się bardzo. Te szampony strasznie uzależniają i
@suicide_is_painless: Super!!! To polecę Ci jeszcze olejowanie olejem z czarnuszki - daje świetny efekt. Na włosy najlepiej najpierw nałożyć żel z aloesu (ale jak nie masz to nic się nie stanie :)), na to olej, potrzymać 20-30 minut, a następnie zmyć nakładając w pierwszej kolejności odżywkę dla zemulgowania oleju, a potem normalnie umyć szamponem. Czarnuszka i ten szampon zupełnie wyleczyły skórę głowy mojego niebieskiego.