Wpis z mikrobloga

  • 334
Historia ku przestrodze, dla wszystkich napaleńców.
Pamiętam jak kiedyś (~4 -5 lat) znajomy napalił się na #moto Yamaha Fazer 1000 chyba 2003 rok.
Wystawiony przez użytkownika na stronie ścigacz.pl
Przebieg : 29.000 km
Cena : tak okazyjna że opłacało się przejechać całą Polskę
Wizualnie zadbana sztuka
Po kilku e-mailach ze zdjęciami, koleżka napalony. Cho @bolag jedziemy!
Mówię czekaj, czekaj, za piękne to wszystko. Moto świeżo sprowadzone, więc powiedziałem żeby dał jeszcze zdjęcie z niemieckiego dowodu rejestracyjnego. To było bardzo dobre posunięcie. Ze zdjęcia udało się odczytać nazwisko i adres niemieckiego właściciela. Chwila w google i już nr stacjonarny namierzony.
Chwila rozmowy z Helmutem i okazuje się że Moto przy sprzedaży miało już ponad 90.000 km.

Wku#@iony koleżka opisał wszystko na forum ścigacz.pl. Dodatkowo dał link do FB sprzedawcy, na którym były zdjęcia jego dokumentów.

Po kilku minutach rozpętała się burza, forumowicze zaczęli najeżdżać na.... mojego znajomka xD
Że co on sobie myśli że jak dobre Moto to nieważne jaki przebieg, że jakim prawem wstawia link do jego dokumentów xxxD
Chwilę podpisywaliśmy na komentarze, ale zaraz dostał 3 warny z rzędu, później bana a za kilka godzin post został usunięty.

W Polsce jak w chlewie, kombinator, #!$%@?@ i złodziej kryci przez innych im podobnych. I weź tu coś kup.
Przy okazji pozdrowienia dla ścigacz.pl za brawurową akcje mode/administratorów i dla użytkowników prujących dupę do koleżki.

KONIEC

#motocykle #oszukujo #podludzie #xd
Pobierz
źródło: comment_wPMtdjqbaxO6iuHnLAlduWKXKI1HRCaR.jpg
  • 34
@bolag policjant, #!$%@? i złodziej.....na jednym stali wozie czy jakoś tak to szło ,#!$%@?ć oszustów i przydomowych handlarzykow co cofają przebiegi, od nowego roku do puchy na 5 lat za to, i bardzo #!$%@? dobrze!
Aż z ciekawości zacząłem kopać i znalazłem foto i fragment maila z którego mieliśmy bekę xD

Motocykl jest w takim stanie ze nie chciałem go wystawiać na allegro żeby mieć 10 zainteresowanych mówiących że taki motocykl można kupić już za x kwotę.
Wolałem napisać na jakimś forum żeby pasjonaci tylko wiedzieli, którzy docenią jego stan

Aaa no i to było 6 lat temu
Pobierz
źródło: comment_qlXrCITZMG7B16XExfiCEUKf7A93IMOL.jpg
@qzer: Sprawdzałem trzy razy w historii pojazdu jak kupowałem SVke teraz, od 2013 do 2017 gościu jeździł po 200km rocznie xD 800km przez 4 sezony¯\_(ツ)_/¯
Pozostałe sezony normalnie, po 2-4k km. Więc garstka przebiegów około 30k w 16 letnim Moto może być realna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@booolooo: ja w 3 dni po zakupie motocykla zrobiłem ponad 400 km. Mój bandzior z 2005r. Ma już 68tys nalotu ale właściciel kilka razy był w nim w Niemczech na kołach i z powrotem.
Ale wiem też że ktoś jak kupi motocykl i od czasu do czasu się przejedzie gdzieś po okolicy a resztę stoi w garażu.
Chodzi mi o to że zaczyna robić się tak jak z samochodami czyli jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bocznica: są tacy ludzie co mało jeżdżą i wiem o tym ale coraz częściej widzę motocykle z roku 2001 z przebiegiem takim samym jak motocykle z 2014 r
ja takie wlasnie widuje ogloszenia uzywanych japoncow. i ch z tego ze to japoniec skoro juz na liczniku zawsze ma te pare-parenascie k. wiadomo ze typ nie dbal, ze beda rzeczy do wymiany, ze ktos sprzedaje bo trzeba opchnac jeszcze to padlo by kupic nowy

a potem te zjeby #!$%@? po forach ze kup uzywany japonski zamiast nowego chinskiego xD jak sobie policze ze wszystko do wymiany + cena robocizny za serwis
W Polsce jak w chlewie, kombinator, #!$%@?@ i złodziej kryci przez innych im podobnych. I weź tu coś kup.


@bolag: dlatego kupuje się w krajach o innej kulturze i innej charakterystyce rynku ( ͡° ʖ̯ ͡°) Niby więcej o to zachodu ale śpisz spokojnie bo wiesz co masz.
@RamPamBum jestem w stanie to sobie wyobrazić. Widziałem już sporo egzemplarzy które maialy przebieg 100k i więcej i te dbane wygladaja często lepiej niż niektóre po 20k.

@Jerry664 dla mnie nie ma magicznej granicy 200k w samochodzie, sam mam audi z 2012 w którym stuknęlo 260k (90 moje) i nadal jest cacy.
Tak samo w temacie motocykli.
Chociaż zauważyłem trend że 60k to dla większości sporo. Także bardzo ostrożnie ale jednak, 60k