Wpis z mikrobloga

Jak mnie ci cholerni socjaliści denerwują. Pożarłem się właśnie z koleżanką, taką skrajną lewaczką w poglądach.

Człowiek wybija się z pieprzonej biedy jaką był z nie swojej winy uraczony w dzieciństwie. Biedy tak dużej, że często co jeść nie było. Wychodzi z tego własnym intelektem i ciężką pracą. Zaczyna zarabiać naprawdę nieźle, wkrótce rozpoczyna rozkręcanie swojego biznesu. Może wreszcie żyć tak jak chce i nie martwi się czy będzie starczyło mu do pierwszego.
Ale przyjdzie taki socjalista i powie ,,MUSISZ CZĘŚĆ TEGO CO ZAROBIŁEŚ ODDAĆ TYM KTÓRYM POWODZI SIĘ GORZEJ". Co. A z jakiej cholera racji? Będę chciał, to sam komuś pomogę, a nie, że jestem do tego zmuszany przez aparat państwa.
,,NIE KAŻDY MA PREDYSPOZYCJE DO ZAŁOŻENIA WŁASNEGO BIZNESU, NIE KAŻDY MOŻE ZARABIAĆ DUŻO". No jasne, że nie. Tylko co z tego? Nie każdy ma też predyspozycje do bycia modelem, ale jakoś nie krzyczy się ,,MASZ DZIELIĆ SIĘ SWOIM POWODZENIEM U PŁCI PRZECIWNEJ Z INNYMI".
Wykorzystuję swoją przewagę ewolucyjną w postaci intelektu i zaradności życiowej, to mówi mi się, że mam część z tego co sam ciężko wypracowuję oddawać innym, bo tak będzie sprawiedliwie. Toż to jest absurd. Idąc tą drogą, to jako niski facet cieszę się nieco mniejszym zainteresowaniem u płci przeciwnej niż gdybym był wysoki. To co, mam zacząć żądać SPRAWIEDLIWEGO PRZYDZIAŁU SEKSU? xd Skoro w tej kwestii ludzie muszą radzić sobie sami i nierówności w tej kwestii są OK, to dlaczego w innej już nie są? xd Przykłady można mnożyć i mnożyć, ten z seksem to celowe wprowadzenie absurdu (i nieco wbicie się w wykopowe klimaty ;) ).

Ale się zagotowałem.


#socjalizm #ekonomia #przemyslenia #libertarianizm
  • 66
  • Odpowiedz
jakbyście płacili 3x większą składkę która ogranicza się co najwyżej do złożenia nogi po złamaniu to byście zapłakali za kapitanem państwo które dopłaca do was. Jak w USA


@KochanekAdmina: Ale wziąłeś pod uwagę że opieka zdrowotna w USA jest na najwyżsyzm poziomie i USA to kraj "troszkę" bardziej rozwinięty niż PL? A rozwinął się dzięki kapitalizmowi a nie rozdawnictwu. Fakt, że obecnie USA to kraj bardzo etatystyczny i podąża ścieżką wiodącą
  • Odpowiedz
  • 0
@KochanekAdmina Na studiach pracowałem, mądralo. Także w podatkach dorzucałem się do wszystkiego. Z resztą czym innym infrastruktura, a czym innym bezpośrednie transfery socjalne.

Moja rodzina wcześniej należała do bardzo zamożnego mieszczaństwa, dopóki komuchy nam wszystkiego nie ,,uludowili".

Skończ waść się kompromitować.
  • Odpowiedz
@kapustnik: ja nie bólupiłem że muszę takim ludziom jak ty fundować studia to możesz też odpuścić że w skali całego płaconego podatku jakieś grosze idą na socjal xD #!$%@? jakby wydatki socjalne to był cały klepnięty budżet państwa xD
  • Odpowiedz
  • 0
@KochanekAdmina Wystarczy, że bóldupisz teraz i niezdrowo się emocjonujesz.

To nie są grosze. To olbrzymie wydatki. Wolałbym aby właśnie szły chociażby na tę infrastrukturę niż na transfery socjalne.
  • Odpowiedz
@kapustnik: Żaden przedsiębioraca nie ból dupi na podatki bo dobrze wie że socjal płynie do jego klientów którzy kupują jego usługi/produkty dzięki czemu zarabia 10x więcej niż płaci w tych podatkach. Najwięcej bóldupią bezrobotni o te podatki.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Co ty #!$%@? xdddd To właśnie przedsiębiorcy najwięcej wnoszą o liberalizację i uproszczenie systemu podatkowego xd Poza tym nie mam nic przeciw płaceniu podatków. Mam za to sporo przeciwko twierdzeniom, że powinienem ze swojej pracy utrzymywać bandy nierobów.

Akurat transfery socjalne po pewnym czasie zjada inflacja. Także argument z dupy w piździet.
  • Odpowiedz
Co ty #!$%@? xdddd To właśnie przedsiębiorcy najwięcej wnoszą o liberalizację i uproszczenie systemu podatkowego xd


@kapustnik: Kto #!$%@? niby xD Jakieś gówno-firemki jednoosobe ludzi bez wykształcenia xD cała reszta wie że bogaci obywatele = więcej wydaja kasy. Gówno ich obchodzi skąd ludzie mają kasę jeśli finalnie ląduje u nich xD
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Dobra, postawiłeś tezę, to dawaj badania.

Bogactwo nie bierze się z transferów finansowych, a pracy. Pieniądze to jedynie umowny wyrażenie wartości dóbr w gospodarce. Jeżeli nie zwiększy się ilość dóbr, to wystąpi inflacja, czytaj: przedsiębiorcy po początkowym szale zobaczą, że wcale lepiej na tym nie wychodzą i podniosą ceny. Nie zrobią tego od razu, gdyż na rynku występuje nierównowaga przepływu informacji. Wszelkie wzrosty ekonomiczne są jedynie tymczasowe.

W sumie to
  • Odpowiedz
@kapustnik: ogromny plus za ten wpis, absolutnie zgadzam się z większością tekstu, może poza tylko ostatnią częścią - publiczna edukacja to syf, służba zdrowia z resztą podobnie.
  • Odpowiedz
@kapustnik: część przedmiotów jak np. matma może faktycznie pomagać rozwijać się młodym ludziom, ale jednak większość przedmiotów jest bezużyteczna, a lekcje z ich zakresów są prowadzone na fatalnym poziomie, jest to marnowanie naszych pieniędzy w postaci podatków które można by wykorzystać w inny, lepszy sposób.
Jeżeli chodzi o służbe zdrowia w USA to to nie jest tak, że jest ona w pełni prywatna i wolna, paradoksalnie to właśnie państwowe regulacje i
  • Odpowiedz
Dobra, postawiłeś tezę, to dawaj badania.


@kapustnik: Badania nie są potrzbne. Wystarczy zobaczyć na czym polegała budowa kapitalizmu w USA. Gigantyczne pieniąrze rządowe bezpośrednio przelane w prywatny sektor. Do dziś szokła kapitalizmu Keynsa to jeden z najważniejszych fundamentów kapitalizmu. Prywatny sektor sam z siebie nie jest w stanie się rozwinąć bez bezpośredniego i pośredniego przelewania tam pieniędzy państwa. Myślisz skąd się wzięli wszyscy miliarderzy w USA? xD Z sprzedawania parówczek czy
  • Odpowiedz
Do dziś szokła kapitalizmu Keynsa to jeden z najważniejszych fundamentów kapitalizmu


Mocno masz poprzestawiane definicje widze skoro interwencjonizm panstwowy keynesa przyrównujesz do kapitalizmu.

Dlatego dziś im większy socjal = tym prężniej rozwijający się kapitalizm


Tego to nawet nie wiem jak skomentować. Skąd bierzesz definicje ekonomiczne?

Z sprzedawania parówczek czy gigantycznych kontraktów rządowych na potrzeby wojny jednej i drugiej?


Interencjonizm aka etatyzm nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. Kapitalizm w USA rozwijał się
  • Odpowiedz
@kapustnik: @Mystoo:

Służba zdrowia w USA jest na wysokim poziomie. Nie jest obowiązkowa. Chociaż po wprowadzeniu Obama Care chyba jest jakiś minimalny pakiet dla każdego już wprowadzony. Możesz nie ubezpieczać się wcale, możesz sobie wziąć ubezpieczenie full serwis, rozliczenia idą za każdą wykonaną usługę medyczną. ubezpieczyciel może zakwestionować niektóre koszty bo może uznać że nie były konieczne wtedy musisz za nie zapłacić samemu. W sytuacji zagrożenia życia masz refundacje 100%
  • Odpowiedz
Pomiędzy skrajną prawicą, a skrajną lewicą jest jeszcze sporo miejsca na różne poglądy. Nie sprzeciwiam się totalnie socjalizmowi. Sprzeciwiam się sporej części jego poglądów.


@kapustnik: Widzisz, nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Socjalizm to rak i jeśli raz uznasz tą zasadę jako słuszną to stoisz na drodze do komunizmu, bo to jest już tylko logiczna konsekwencja. To właśnie takie myślenie doprowadza do tego, że PIS zaczyna rozdawać coraz więcej i więcej pieniędzy. A
  • Odpowiedz
@Jah00: Czym innym jest wyrównywanie szans na starcie, a czym innym dawanie komuś pieniędzy za piękne oczy.
To pierwsze służy społeczeństwu. Spójrz np. na mnie. Gdyby nie to, że obywatele dali mi szanse na rozwój, to pewnie skończyłbym w takiej samej patologii w jakiej dorastałem. Byłoby to zmarnowanie mojego potencjału dla społeczeństwa.
I takich przypadków jest mnóstwo. Sam z wieloma obecnie pracuję. Owszem, jest to też socjalizm, ale jednakowoż służy społeczeństwu.
  • Odpowiedz
@m00n: Dyskusja z tym człowiekiem - kochankiemadmina- nie ma żadnego sensu. Rzuca tezami z dupy, bo wydaje mu się, że świat wygląda jak w jego wizjach. Nie ma żadnej, kompletnie żadnej wiedzy ekonomicznej. Myli pojęcia. Po prostu kolejny typowy skrajny lewak. Szkoda czasu ;)
  • Odpowiedz
Zaczerpnij może trochę wiedzy z książek ekonomicznych zamaist czytać internety. Przeczytaj sobie Ekonomie wolnego rynku Rothbarda na początek, Teorie pieniądza i kredytu Misesa albo Zasady ekonomii Mengera. Jak przyswoisz podstawowe pojęcia z ekonomii to wróć.


@m00n: Przecież too wszystko to jest #!$%@? bełkot xD Jedyny kapitalizm który nie jest utopijną mrzonką to ten wystosowany przez Keynsa. Sam sobie lepiej poczytaj o FAKTYCZNEJ EKONOMII a nie jakieś nie wiem #!$%@? homeopatycznej ekonomi
  • Odpowiedz