Wpis z mikrobloga

Witam. Od jakiegoś czasu rozglądam się za dwoma pieskami i mam problem. Rasy które podobają mi się najbardziej (Labrador, Golden Retriever) źle znoszą zimę na dworze, oczywiście w ocieplanej budzie. Zwierzęta będą przebywały na terenie o powierzchni około pół hektara. Zaznaczam, że nie muszą to być rasy typowo chroniące swojego terytorium. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś ciekawe pomysły to byłbym wdzięczny.
#pies #psy
  • 6
@CoreOG: Celowałbym w owczarka, tylko nie niemieckiego.

Podhalański, środkowoazjatycki, kaukaski. Trzeba tylko pamiętać, że te psy potrzebują dobrej socjalizacji od szczeniaka, w innym wypadku pojawi się duży i niebezpieczny problem.

Na zewnątrz z chęcią przebywa również bernardyn czy cane corso. Generalnie rasy duże.

Absolutnie nie bierz labradora, goldena czy innych psów o charakterystyce czysto pracującej. To nie są rasy do przebywania na zewnątrz. Zrobiłbyś im krzywdę.
@r__k: gdyby autor napisał więcej o trybie swojego życia i zamiarach jakie ma wobec psa, to byłoby łatwiej podporządkować konkretne propozycje.

w porównaniu z wyżej wymienionymi, owczarek niemiecki ciężej zniesie przebywanie na zewnątrz. zwłaszcza w zimę, gdy człowiek bardziej nastawiony jest na siedzenie w domu, niż długie zabawy na powietrzu. a to psy wymagające olbrzymiego zaangażowania człowieka w ich żywot.
@EthanEN: Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wszędzie spotykam te rasy które Ty mi zasugerowałeś. Same na prawdę duże psy. Myślałem o czymś na podobiznę Labradora albo Goldena. Tryb życia będą miały aktywny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CoreOG: ale za co w sumie najbardziej podobają Ci się retrivery? Charakter, czy wygląd?

One niekoniecznie źle znoszą zimno, gorzej nie bycie przy człowieku ;) Znajomej goldenka żyje sobie na podwórku, prawie cały rok (nie licząc dużych mrozów). Ale na jej podwórku cały dzień ktoś się kręci.

Ja bym się zastanowił nad jakimiś pierwotniakami (rasy pierwotne samochody, husky, alaskany). Skoro priorytetem ma być życie na zewnątrz, a nie stróżowanie.

Tylko uważaj