Wpis z mikrobloga

@monochromatyczna: @GoldBackUP88: Dziękuję. Chodzi o naukę najlepiej samodzielną, chociaż liczę się z koniecznością zapisania na kurs. Jak już pisałem, mam pięć lat i chciałbym je jak najlepiej wykorzystać. Jak zacząć? Próbuję uczyć się z "Norweski. Kurs podstawowy" wydawnictwa EDGARD, uczę się słówek za pomocą programu anki, ale mam duże problemy z wymową i rozumieniem ze słuchu. Ucząc się słuchaliście jakiegoś radia norweskiego itp? Jakieś rady? :)
@jprz: tak tak, radio! Polecam NRK Alltid Nyheter oraz filmiki z kanału NRK na yotubie. I poszukaj sobie serialu Lilyhammer online, jest to serial z użyciem angielskiego i norweskiego :D i ważne: śpiewaj po norwesku! Jak dla mnie to często, zbyt często pomijany element. Śpiewając wczuwaj się w to, jak śpiewa artysta i papuguj go. Jak chcesz to Ci podrzucę podręczniki online :)
@monochromatyczna: Hejjj :] Poniesiony spontanicznością, też zacząłem kurs (co prawda od wczoraj :) ), tyle tylko że znalazłem w sieci kurs z ESKK... Było o nim wspomniane w ama, ale to założyciel chyba o nim pisał. Dobre też toto? Czy jednak zapłacić jako praworządny obywatel za ten z EDGARD'a? Aha, i podpinam się z prośbą o podręczniki online, byłbym niezwykle wdzięczny :]
@szopennn93: kurs z ESKK? Szczerze - nie polecam, znajomy który też się uczy norweskiego wykupił jakiś full z bonusami za chyba 900 zł i go w konia zrobili. Niby ma mieć konsultacje za darmo, a praktycznie raz w miesiącu może się konsultanta zapytać o dosłownie jedną rzecz. A norweski jest bardziej skomplikowany niż "jeg heter Hans". Wywalił chajs w błoto. Jeśli tak wygląda premium, to jak wyglądać musi bardziej podstawowy? :(
OK, dzięki Ci wielkie :] A na sam samiuteńki początek z norweskim to ten kurs z edgarda się nada? Czy coś innego raczej? Bo do tych online'owych ćwiczeń/pdr co podesłałaś należy już raczej znać jako takie podstawy:]