Wpis z mikrobloga

Jeśli przyjąć, że wykop jest reprezentatywny względem młodej populacji, to 147 miliardów euro wystarczyło, żeby kupić całe pokolenie jednego kraju. Smutne to.
Gratuluję #neuropa - oby chwilowego - sukcesu. Niestety w dużej mierze #4konserwy są w defensywie na własne życzenie. Oby się to zmieniło.

#zalesie
Bartpabicz - Jeśli przyjąć, że wykop jest reprezentatywny względem młodej populacji, ...

źródło: comment_KNiAbQtp1fAUFZdqBu3PVPjC3rZlIMqC.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartpabicz: @Helsantonio_Montes:

jak się przejedziecie po Polsce to możecie często usłyszeć od lokalsów teksty w stylu:
my to się na tą "Warszawkę" składamy, w tej Warszawce to decydują za nas co u nas ma być, prawo w tej Warszawce ustanawiają i nam je narzucają, a nie znają naszym realiów, nie wiedzą co dla nas najlepsze, itd itd.. Warszawka to, warszawka tamto.
Dlaczego zatem człowiek, ma się czuć bardziej związany z narodem niż z np. własnym miastem, gmina wioską, czy osiedlem? Przecież to ten sam efekt skali co w przypadku Unii: narodowcy narzekają, że "daleko od nas Unia narzuca nam własne zdanie", a przecież to samo jest w Polsce tylko w mniejszej skali co wyżej pokazałem. @Helsantonio_Montes , powinieneś moze przykleić na "blachach" herb swojego miasta? czy to nie byłoby bardziej prawilne? Bo Polska to tez pewnego rodzaju unia różnych plemniom słowiańskich które akurat istniały na tym terytorium.
A na poważnie to śmieszą mnie takie rozkminy co jest bardziej patriotyczne a co nie. państwo polskie też obywatelom narzuca mnóstwo zakazów, często sami Polacy innym Polakom chcą na sile wmówić co im wolno a czego nie, a teraz nagle walczą z "antywolnościową Unią" . Każde państwo czegoś wymaga i coś narzuca - można zmieniać zasady i prawo, ale nigdy samowolki w żadnym państwie nie będzie. Tak samo jest w przypadku jakiejkolwiek unii - są korzyści, ale trzeba się pogodzić z tym, że w wielu kwestiach (najczęściej prawnych) następuje ujednolicenie. W momencie kiedy światem trzęsie kilak mocarstw unia wydaje się być dobrym systemem , bo bez niej zostaniemy zmieceni pod każdym względem i nikt się
  • Odpowiedz
@Reiter: To nie argument, Niemcy zbudowały gęstą sieć autostrad w latach 30., gdy samochodów mieli o wiele mniej.
W Polsce zaś autostrady były konieczne "na wczoraj" już w latach 60.
  • Odpowiedz
@BobMarlej:

W trakcie trwania planu czteroletniego postanowiono zbudować również autostrady, które podczas trwania planowanej wojny pozwoliłyby na szybkie przemieszczanie się pojazdów opancerzonych. Gdy w innych krajach panował kryzys gospodarczy, w III Rzeszy zatrudniano bezrobotnych, którzy budowali autostrady mające na celu z początku atak na wschodnią część Europy. Tylko w ciągu dwóch lat powstało 1000 km autostrad, a do 1939 roku oddano do użytku ok. 4000 km. Gdy wybuchła II wojna
  • Odpowiedz
@Reiter: Drogi były budowane w ramach programu unijnego na lata 2007-2013, a także kolejnego 2014-2020, Euro to był taki jakby "wypadek przy pracy".
No i to nie UEFA dawała nam dotacje na drogi.
No i gdybyśmy byli poza UE, prawdopodobnie w ogóle byśmy tego Euro nie dostali, mogłoby być zupełnie inne podejście także działaczy UEFA do eurosceptycznej Polski (inb4 Ukraina jest poza UE i dostała - Ukraina nie robiła sama,
  • Odpowiedz
@Reiter: To nic nie zmienia, jako że wybór Polski i Ukrainy był jednak w tamtym czasie zaskoczeniem. W 1 turze głosowania zajęliśmy dopiero 3 miejsce za Włochami i Węgrami z Chorwacją.
W dodatku we Włoszech wybuchła na początku 2007 afera korupcyjna w ich związku piłkarskim, która mocno podkopała ich kandydaturę.
  • Odpowiedz
@rybsonk: że rosła przed UE.Wspomniałeś o państwach, które nie są w UE.
@BobMarlej: 2 Tura była utajniona ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może na Polsko-Ukraińską kandydaturę głosowali panowie za Turcją i Grecją? Najważniejsze, że wygraliśmy.
  • Odpowiedz
  • 1
@nie_tak_szybko gdyby podmienić slowa Unia na, na przyklad, Zwiazek Sowiecki, to kilkadziesiąt lat temu też mozna by usłyszeć podobne argumenty.
Unia jest tworem niedemokratycznym, parlament jest absolutnym cyrkiem na kółkach, UE foruje interesy NIEKTÓRYCH państw narodowych kosztem reszty (Niemcy i Francja), niektóre rozwiązania (niektóre) wprowadzane i narzucane przez unię nie są nawet bezpieczne dla obywateli (legendarny juz czynnik chłodzący w samochodach). Powtarzanie referendów mam też przypomnieć?
Unia ma dużo zalet, ale
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Czyli normalni ludzie zamiast mieć własne poglądy i samemu dawać dobry przykład jako patrioci patrzą najpierw czy sąsiad patus nie jest patriotą i ustawiają się do niego w opozycji? To trochę przykre i śmieszne zarazem.
  • Odpowiedz
@Bartpabicz:
W tamtym wątku się nie doczekałem odpowiedzi, to może chociaż w tym - to Polska zdecydowała o akcesji do UE, to Polska zadecydowała o takim a nie innym kształcie tablic. Dlaczego występowanie przeciwko obowiązującemu w RP porządkowi prawnemu ma być wyrazem patriotyzmu?

A, i zazdroszczę problemów życiowych. Naprawdę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch czyli argument z dziedziny "każdego prawa należy przestrzegać, więc każde prawo jest dobre"? Jak mniemam sam znasz kilka praw, które wołają o pomstę do nieba. Ja też takie znam. Czy z samej cnoty bycia prawem nabywa ono cechy bycia dobrym? A jeśli takim nie jest, to czy bunt (nawet symboliczny) przeciw niemu nie jest uzasadniony?
Moimi problemami się nie martw, mam ich wystarczająco wiele, a jak raz na ruski rok
  • Odpowiedz