Wpis z mikrobloga

Jeśli przyjąć, że wykop jest reprezentatywny względem młodej populacji, to 147 miliardów euro wystarczyło, żeby kupić całe pokolenie jednego kraju. Smutne to.
Gratuluję #neuropa - oby chwilowego - sukcesu. Niestety w dużej mierze #4konserwy są w defensywie na własne życzenie. Oby się to zmieniło.

#zalesie
Bartpabicz - Jeśli przyjąć, że wykop jest reprezentatywny względem młodej populacji, ...

źródło: comment_KNiAbQtp1fAUFZdqBu3PVPjC3rZlIMqC.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bartpabicz:

czyli argument z dziedziny "każdego prawa należy przestrzegać, więc każde prawo jest dobre"

Zaraz dojdziemy do prawa nazistowskiego czy tam PRL, nie? :)

Nie, multum praw jest głupich. To akurat jest dość "standardowe". I to w żaden sposób nie odpowiada na
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch na szybciocha:

Patriotyzm (łac. patria – ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęci ponoszenia za nią ofiar i gotowości do jej obrony.

Czy postawą szacunku jest dla przykładu uznanie, że ustawa zasadnicza (jakakolwiek by ona nie była) powinna być nadrzędna względem prawa wspólnotowego? Moim zdaniem tak. Stawia to wyżej w hierarchii prawo 'nasze', ojczyste. A porządek prawny w Polsce mówi inaczej.
Ergo, występowanie przeciwko
  • Odpowiedz
@Bartpabicz:

Czy postawą szacunku jest dla przykładu uznanie, że ustawa zasadnicza (jakakolwiek by ona nie była) powinna być nadrzędna względem prawa wspólnotowego? Moim zdaniem tak. Stawia to wyżej w hierarchii prawo 'nasze', ojczyste. A porządek prawny w Polsce mówi inaczej.

O tym możemy pewnie przegadać całą noc. Ale zasadnicze pytanie jest inne - czy jeśli suwerenne państwo zgadza się by "outsource'ować" część tej suwerenności na organizację międzynarodową, np. stawiając wyżej
  • Odpowiedz
Ergo, występowanie przeciwko obowiązującemu w RP porządkowi prawnemu jest wyrazem patriotyzmu.


@Bartpabicz: Myślę w takim razie, że najbardziej patriotyczne byłoby jeżdżenie bez tablic. I bez prawa jazdy.
  • Odpowiedz
@Bartpabicz: co prawda unia europejska nie podoba się jako całokształt, jednakże takie zaklejanie flagi na rejestracji to takie gówniarskie zachowanie. Należymy do unii, pomogła rozwinąć ten kraj i to jest fakt, głupie zaklejanie i noszenie odzieży " śmierć wrogom ojczyzny" niczego nie zmieni
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch

powinniśmy to uszanować, czy nie?


Z punktu widzenia państwa czy obywatela? Jeśli mowimy o tym drugim (a mowimy), to naszym swietym prawem jest sie buntować przeciwko prawu, które uznajemy za krzywdzące, złe. Zauważ proszę też, że to nie jest bunt wyssany z dupy. Szacunek do konstytucji mamy we krwi od bardzo dawna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mnichuy

Należymy do unii, pomogła rozwinąć ten kraj i to jest fakt, głupie zaklejanie i noszenie odzieży " śmierć wrogom ojczyzny" niczego nie zmieni


Po raz, nie stawiam w jednym szeregu zaklejania znaczka i noszenia odzieży. Jedno jest w moim odczuciu ok, drugie powoli zmierza ku przesadzie (choć samo hasło jest słuszne i to mam nadzieję nie podlega wątpliwości).
Po dwa, zaklejanie flagi to pewien symbol, a te mają swoją użyteczność.
  • Odpowiedz
  • 0
@pabianczyk nie wiem, nie chce mi się powiem szczerze wykopywać z czeluści netu całej historii z dwuwiekowym zapasem w każdą strone, żeby Ci odpowiedzieć czy powinno się wyciąć gryfa w XV wieku czy nie. Załóż osobny wątek, opisz sprawę, zawołaj mnie to wolnej chwili Ci odpowiem i będziesz usatysfakcjonowany.

Deal?
  • Odpowiedz