Wpis z mikrobloga

Mam telefon stacjonarny oraz komórkę z nielimitowanymi rozmowami oraz neostradę do 10mb w #orange. Całośc kosztuje chyba 89 zł miesięcznie.

Chciałbym zmienić neostradę na t-mobile do 20gb bez limitu, ale zależy mi, żeby mieć nadal stacjonarny oraz kartę z rozmowami bez limitu (na komórki).

Internet domowy lte w t-mobile kosztuje 49 zł msc, tak więc (chcę się zmieścić w tej samej cenie lub taniej) na stacjonarny oraz komórkę z rozmowami bez limitu (może być sama karta bez telefonu) mam do 40 zł. Czy znajdę gdzieś taką ofertę? Dodam, że chodzi mi o standardowy stacjonarny po kablu i zachowanie obecnego numeru stacjonarnego).

#internet #lte #telefony #komputery
  • 24
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Właśnie to jest ta bolączka mieszkania na wsi, u mnie to samo, albo LTE albo radiówka, bo na światłowód się dwie stare #!$%@? nie zgodziły, coś więcej, bez limitu to tylko jest napisane, tak naprawdę dostajesz 100gb albo 150gb do wykorzystania i po tym czasie włącza się tzw "lejek" czyli ograniczenie do 64kb/s albo 128 nie wie jak to teraz jest, wiem ze w cyfrowym polsacie można za dodatkową opłatą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Ja byłbym ostrożny z internetem mobilnym - jedno na reklamie, drugie w umowie małym druczkiem. Raz że limity transferu danych masz w umowie a dwa to że zdarzało się niekiedy blokowanie internetu tylko ze względu na "wysokie użycie łącza". Poza tym różnie jest z zasięgiem i obciążeniem BTSów. U mnie mam radiówkę i też mieszkam na wsi i wiem że z internetem jest różnie i podłużnie.
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: wieś w której w grę wchodzi wolny ADSL lub LTE. Obawiałem się że masa ludzi może korzystać tu z LTE, ale 20Mbit śmiga z pełną prędkością całą dobę. Tylko że to jest dość hojnie wyposażona wieś, u Ciebie może być inaczej, dlatego lepiej przetestować, żeby nie władować się na minę.

A co do stacjonarnego to nie wiem jak w innych sieciach, ale w Play za 20 zł (15, jeżeli coś
@prezes_internetu: aaaale w Orange masz internet z limitem, a dodatkowo ograniczają prędkość (na kilkanaście godzin) jak się za dużo ściąga (σ ͜ʖσ)

@stworek_potworek_pokaze_jezorek: BTS to jest ten cały maszt z antenami. Nie wydaje mi się żeby ktoś likwidował kabel, u mnie (dom jednorodzinny) kabel został po odłączeniu wszystkich usług. To byłoby bez sensu, bo: a) koszty b) może klient jeszcze kiedyś wróci.
@stworek_potworek_pokaze_jezorek: Cholera wie, chociaż obstawiałbym, że lepiej powinno być na wsi. Jeżeli mieszkasz w miarę blisko (1-2 km) nadajnika to powinno być ok.

Jak wrzucisz do smartfona to spokojnie pewnie możesz na nim robić speedtesty (obowiązkowo w godzinach 18-22) i zobaczysz jaki jest ping / transfer. Jak w domu będzie średnio to sprawdź jeszcze na zewnątrz.

@prezes_internetu: ja mam w Orange limit 999GB i co z tego, skoro kiedy pobiorę
@prezes_internetu: nie sprawdzałem tego, nie wiem jak mógłbym to zrobić. Ja korzystam z neta kilka godzin dziennie, nieraz nawet 8, często do kilku godzin dziennie w sumie (2 kompy + smartfon) przeglądany jest youtube. Do tego na drugim kompie rodzice, też nieraz kilka godzin dziennie. Od czasu do czasu pobierałem jakieś większe pliki po kilka-kilkanaście GB. W tym roku może kupię też smart tv, więc pewnie jeszcze wzroście zużycie.

@blaah: